Parlamentarzyści PiS: MSPO to motor rozwojowy regionu

Data publikacji: 10.07.2020 17:27
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.07.2020. Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu, Krzysztof Słoń - senator PiS

10.07.2020. Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu, Krzysztof Słoń - senator PiS
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Świętokrzyscy parlamentarzyści bardzo pozytywnie oceniają decyzję o kontynuowaniu współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej i Targów Kielce przy organizacji salonu przemysłu obronnego. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że PGZ będzie partnerem największych targów obronnych w Środkowo-Wschodniej Europie.

Anna Krupka, wiceminister sportu twierdzi, że to bardzo ważna deklaracja dla Kielc i województwa świętokrzyskiego.

– Targi Kielce są motorem rozwoju miasta i motorem rozwoju świętokrzyskiej gospodarki. Dziękuję panu premierowi za tę dobrą deklarację, za to, że wsłuchał się w nasze apele, jak ważny jest udział PGZ w tej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego – podkreśla minister.

Anna Krupka dodaje, że od momentu, kiedy dowiedziała się, że udział PGZ w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego stanął pod znakiem zapytania, starała się przekonać zarząd grupy, że warto w Targach Kielce być. Jak podkreśla, jest w kontakcie między innymi z Andrzejem Kensbokiem, prezesem PGZ.

W lobbing zaangażował się również Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości.

- Mieliśmy poczucie z panią minister, że lobbujemy w dobrej sprawie dla Kielc, dla regionu, ale też dla Polski. Bo targi zbrojeniowe w Kielcach to ewenement na skalę Europy Środkowej, w tym roku tym bardziej ważny, bo odpadają targi w Paryżu – tłumaczy senator.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego ma odbyć się we wrześniu. Partnerem organizatorów ma być armia brytyjska.

Reklama