Parlamentarzyści PiS przekonują: Andrzej Duda to jedyny wiarygodny kandydat

Data publikacji: 10.07.2020 10:40
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.07.2020 Rudki. Parlamentarzyści PiS zachęcali do głosowania na Andrzeja Dudę. Broszury rozdaje: senator Krzysztof Słoń

10.07.2020 Rudki. Parlamentarzyści PiS zachęcali do głosowania na Andrzeja Dudę. Broszury rozdaje: senator Krzysztof Słoń
Fot. Dorota Klusek / Radio Kielce

Andrzej Duda to kandydat, na którego warto postawić dla dobra Polski – przekonywali parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości na targowisku w Rudkach, w gminie Nowa Słupia. Posłowie Agata Wojtyszek i Andrzej Kryj oraz senator Krzysztof Słoń właśnie tam zorganizowali finisz kampanii wyborczej.

Agata Wojtyszek rozmawiała z kupującymi i przekonywała, by oddali głos na jedynego, wiarygodnego kandydata, jakim jej zdaniem jest Andrzej Duda.

- Jedyny kandydat, który dzięki bardzo dobrej współpracy z opcją rządzącą nie pozwolił na likwidację żadnej szkoły, nie pozwolił na likwidację posterunków policji, wręcz przeciwne, to wszystko jest odbudowywane, pensje minimalne wzrosły o 850 zł – to są elementy pracy pana prezydenta, które pozwalają nam lepiej żyć. A skoro mówi, że jego marzeniem jest, żebyśmy za pięć lat byli krajem, w którym zarabia się tyle samo co na Zachodzie, w odpowiednich zawodach, to jest jego plan, do którego będzie dążył. Pokazał w tej kadencji, że to, co mówi, realizuje. To jest kandydat, na którego chcemy postawić dla dobra Polski – mówiła.

10.07.2020 Rudki. Parlamentarzyści PiS zachęcali do głosowania na Andrzeja Dudę. Broszury rozdaje: poseł Agata WojtyszekFot. Dorota Klusek / Radio Kielce

Poseł Andrzej Kryj podkreślał, że na finisz kampanii mała miejscowość została wybrana nieprzypadkowo.

- Jestem zadowolony, bo z tych rozmów widać nie tylko duże poparcie dla Andrzeja Dudy, ale także to, że ludzie wiedzą, jaka jest stawka tych wyborów, czyli czy to będzie Polska przyjazna dla wszystkich mieszkańców, czy tylko dla wybranych elit. Czy problemy takich gmin jak Nowa Słupia będą dostrzegane z salonów stolicy. Przez wiele lat słyszeliśmy, że to wielkie aglomeracje mają ciągnąć Polskę do przodu, a ta Polska gminna, powiatowa miała być dostarczycielem siły roboczej i rynkiem zbytu. Przez pięć lat prezydentury Andrzeja Dudy to wszystko się zmieniło. Staramy się równomiernie rozwijać Polskę i ludzie to dostrzegają. To jest budujące – zauważył.

10.07.2020 Rudki. Parlamentarzyści PiS zachęcali do głosowania na Andrzeja Dudę. Broszury rozdaje: poseł Andrzej KryjFot. Dorota Klusek / Radio Kielce

Senator Krzysztof Słoń wyjaśnił, że ostatnie godziny kampanii wyborczej, to nie tylko czas mobilizacji tych, którzy się wahają, ale także okazja do walki z fake newsami.

- To jest istotne, bo pojawiają się głosy, że kto w pierwszej turze już zagłosował na Andrzeja Dudę, nie musi tego robić ponownie. To nieprawda! Każdy, kto chce wesprzeć Andrzeja Dudę, musi iść w niedzielę do głosowania. Obecnie ważą się losy dalszego rozwoju naszego kraju, bo konieczna jest dobra współpraca na szczytach władzy, by Polska mogła się dalej rozwijać – mówił senator.

Senator Krzysztof Słoń podkreślił, że choć mamy czas pandemii koronawirusa, wyborcy nie muszą się obawiać o swoje bezpieczeństwo.

- Te wybory, podobnie jak pierwsza tura, będą przeprowadzone w reżimie sanitarnym. Wspaniała praca komisji wyborczych, ale również świadomość Polaków, którzy choć gremialnie, to jednak w sposób bezpieczny podeszli do tych wyborów. I tak też będzie w najbliższą niedzielę. Dlatego tym bardziej zachęcamy, by ta frekwencja była jeszcze wyższa. To jest też ważne z tego powodu, że jest szansa na kolejny wóz strażacki dla województwa świętokrzyskiego – dodał parlamentarzysta.

Reklama