Pary ze Skarżyska Kościelnego świętowały dziś złote gody

Data publikacji: 26.06.2020 15:00
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.06.2020 Skarżysko Kościelne. Złote gody

26.06.2020 Skarżysko Kościelne. Złote gody
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

20 par małżeńskich z gminy Skarżysko Kościelne świętowało dziś złoty jubileusz pożycia. Medale w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wręczyli im poseł Agata Wojtyszek i senator Jarosław Rusiecki z PiS oraz wójt Skarżyska Kościelnego Jacek Bryzik.

- Małżeństwo to najcięższy zakon - mówił do zgromadzonych ksiądz Tadeusz Urbańczyk, który także odprawił mszę w intencji małżonków.

Tę opinię potwierdzali sami jubilaci, choć każdy z nich mówił o wielkiej miłości do małżonka, która pozwala znieść największe przeciwności.

- Te 50 lat minęło jak 5 minut, w pracy, wychowywaniu dzieci, budowaniu domu .Niezmienna pozostała miłość do męża, który nie opuścił mnie, choć w wieku 36 lat zachorowałam na ciężką chorobę. Dziś wciąż jesteśmy razem - mówiła Teresa Karyś, która dziś świętowała z mężem Marianem.

Poseł Agata Wojtyszek gratulując małżonkom mówiła, że rodzina jest w centrum zainteresowania rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta Andrzeja Dudy. To z resztą wynika z Konstytucji.

- Gratuluję jubilatom, którzy wychowali dzieci, wnuki, a nawet prawnuki. W ten sposób pokazujemy młodym ludziom, że nawet najtrudniejsze chwile można przeżyć, jeżeli się opiera małżeństwa na miłości i wyrozumiałości.

Z kolei senator Jarosław Rusiecki wrócił myślami do początku małżeństwa dziś świętujących par. Przypadły na trudne lata 70. ubiegłego wieku, ale dzięki wytrwałości udało się zbudować trwałe, silne małżeństwa.

- Dzisiejsze święto jest ukoronowaniem lat wspólnego życia.

Gospodarz uroczystości, wójt Skarżyska Kościelnego Jacek Bryzik mówił, że gmina jest dobry miejscem dla rodzin. Zapewnione są miejsca wsparcia i dla seniorów i dla dzieci, a kolejne inwestycje prorodzinne są w planach gminy.

Reklama