Patryk Jaki w Kielcach: w naszych rękach leży przyszłość naszej ojczyzny

Data publikacji: 21.06.2020 19:35
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.06.2020. Kielce. Akcja

21.06.2020. Kielce. Akcja "Łączy nas Polska". Na zdjęciu: Patryk Jaki - europoseł PiS
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Wybory 28 czerwca zadecydują, o tym czy Polska dalej będzie mogła się rozwijać w duchu patriotyzmu, czy wrócimy do tego co było wcześniej. W naszych rękach leży przyszłość naszej ojczyzny - mówił podczas spotkania z mieszkańcami Kielc Patryk Jaki.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości odwiedził stolicę województwa świętokrzyskiego w ramach akcji „Łączy nas Polska”, podczas której czołowi politycy Zjednoczonej Prawicy zachęcają do oddania głosu na Andrzeja Dudę w nadchodzących wyborach.

Patryk Jaki w rozmowie z mieszkańcami przekonywał, że obecnie urzędujący prezydent skutecznie realizuje swój program co jest widoczne m.in. w przyjmowanych przez rząd programach społecznych, takich jak 500 plus czy trzynasta i czternasta emerytura. Jak stwierdził, główny kontrkandydat jakim jest Rafał Trzaskowski, robi sobie żarty ze swoich deklaracji programowych - co udowodnił, jako prezydent Warszawy.

- Warto zagłosować na Andrzeja Dudę. Zachęcam mieszkańców województwa świętokrzyskiego aby oddać głos na obecnego prezydenta, pokazując gigantyczne różnice jak Polska się rozwija w okresie rządów Zjednoczonej Prawicy, a tym jak rozwijała się za czasów rządów Platformy, której emanacją jest obecnie Rafał Trzaskowski - mówił.

Podczas spotkania europoseł PiS dementował fałszywe, jego zdaniem opinie, jakich przedstawiciele opozycji używają, aby krytykować Prawo i Sprawiedliwość i Zjednoczoną Prawicę. Wśród zarzutów opozycji pod kątem rządzących wymienił m.in. ten, o odbieraniu wolności obywatelom, czy straszenie wyjściem Polski z Unii Europejskiej.

W rozmowie z Radiem Kielce Patryk Jaki stwierdził, że ważnym punktem kampanii prezydenta Andrzeja Dudy jest troska o ochronę tradycyjnego modelu rodziny. Jak zaznaczył, ideologia LGBT i gender zdominowała już większość państw zachodnich.

- W mojej ocenie to ideologia zmierzająca do ograniczenia wolności słowa. Już teraz możemy obserwować jak w wielu państwach do kodeksów karnych wpisywany jest zakaz krytykowania tej ideologii, a osoby, które temu się przeciwstawiają trafiają do więzienia. Głównym wrogiem tej ideologii jest to, co dla nas jest najważniejsze, czyli rodzina, macierzyństwo, czy państwo narodowe - podkreśla.

W spotkaniu z Patrykiem Jakim w Wojewódzkim Domu Kultury wzięło udział ponad sto osób. Obecni byli także świętokrzyscy parlamentarzyści - poseł Mariusz Gosek i senator Jacek Włosowicz, a także samorządowcy, wśród nich członek zarządu województwa Tomasz Jamka.

Reklama