Patryk Jaki w Rakowie zachęcał do oddania głosu na Andrzeja Dudę

Data publikacji: 09.07.2020 15:47
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.07.2020. Raków. Briefing prasowy. Na zdjęciu (od lewej): Mariusz Gosek - poseł Zjednoczonej Prawicy, Patryk Jaki - europoseł Zjednoczonej Prawicy, Jacek Włosowicz - senator Zjednoczonej Prawicy

09.07.2020. Raków. Briefing prasowy. Na zdjęciu (od lewej): Mariusz Gosek - poseł Zjednoczonej Prawicy, Patryk Jaki - europoseł Zjednoczonej Prawicy, Jacek Włosowicz - senator Zjednoczonej Prawicy
Fot. Dorota Klusek / Radio Kielce

- To jest wybór między Polską biało-czerwoną, a tęczową – mówił na Rynku w Rakowie europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Patryk Jaki, zachęcając do pójścia na wybory i głosowania na Andrzeja Dudę.

Parlamentarzysta mówił, jak ważny jest udział w wyborach prezydenckich.

- W niedzielę będziecie państwo decydować o losach Polski i wszystko wskazuje na to, że tym razem każdy głos, nie retorycznie, ale naprawdę będzie miał znaczenie. Chciałem państwa bardzo serdecznie poprosić żebyście poszli do tych wyborów, a po drugie, żebyście oddali głos na Andrzeja Dudę – zaapelował.

Choć na Rynku w Rakowie dominowali zwolennicy Andrzeja Dudy, byli także tacy, którzy nie ukrywali swoich wątpliwości, na kogo powinni oddać głos. Jak mówił Patryk Jaki, właśnie ich chce przekonać, porównując dorobek obu kandydatów, ale także ich otoczenie.

- Rafał Trzaskowski ma za sobą całe grono celebrytów, i co ono mówi? „Nie będą nam tam ludzie z małych miejscowości prezydenta wybierać”, „Nie będą nam emeryci prezydenta wybierać”. A przepraszam bardzo, w czym wy jesteście gorsi, w czym emeryci są gorsi – mówił.

Do głosowania na Andrzeja Dudę zachęcał też świętokrzyski poseł, Mariusz Gosek. Podkreślił, że to dziejowa chwila.

- Decyduje się przyszłość Polski. W najbliższe trzy lata nie będzie wyborów, ale na te wybory musimy iść i wybrać kandydata wiarygodnego. Po jednej stronie macie kandydata, który co obiecał, to zrobił, a po drugiej kandydat jaki jest – każdy widzi – mówił.

Na rzecz Andrzeja Dudy pracuje także świętokrzyski senator, Jacek Włosowicz, bo jak powiedział, nasz region odczuł pozytywną zmianę pod rządami prezydenta Andrzeja Dudy.

- To województwa, które wcześniej były zapomniane, mniejsze miejscowości, do których dużo funduszy nie dochodziło. My czujemy te zmiany i myślę, że większość z nas chce tej kontynuacji – zaznaczył.

Patryk Jaki spotka się jeszcze z mieszkańcami Łubnic w powiecie staszowskim na placu przy tamtejszym domu kultury. Z kolei o godzinie 18.00, europoseł będzie rozmawiał z mieszkańcami Kazimierzy Wielkiej, spotkanie odbędzie się na rynku.

adv adv
Wiadomości
Reklama