Patryk Jaki: wybierzmy Andrzeja Dudę - kandydata biało-czerwonego

Data publikacji: 09.07.2020 19:40
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.07.2020 Kazimierza Wielka. Wizyta Patryka Jakiego. Na zdjęciu (w pierwszym rzędzie, od lewej): poseł Mariusz Gosek, europoseł Patryk Jaki, wiceminister sportu Anna Krupka, senator Jacek Włosowicz i Tomasz Jamka - członek zarządu województwa

09.07.2020 Kazimierza Wielka. Wizyta Patryka Jakiego. Na zdjęciu (w pierwszym rzędzie, od lewej): poseł Mariusz Gosek, europoseł Patryk Jaki, wiceminister sportu Anna Krupka, senator Jacek Włosowicz i Tomasz Jamka - członek zarządu województwa
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

- Polska jest jedna. Składa się z małych, średnich i dużych miejscowości. Nie pozwólmy jej podzielić. Polska jest biało-czerwona, a nie tęczowa, dlatego głosujmy na Andrzeja Dudę - podkreślił podczas spotkania w Kazimierzy Wielkiej Patryk Jaki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Jak dodał, to nasza decyzja, czy Polska będzie Polską czy Polska będzie czyjąś kolonią.

- Proszę, aby Polska dalej była Polską, która walczy o swoją podmiotowość, jest samodzielna, odnosi wielkie sukcesy zarówno, jeśli chodzi o gospodarkę, bezpieczeństwo czy politykę społeczną. Dlatego wybierzmy Andrzeja Dudę. Kandydata biało-czerwonego - zaznaczył. 

Europoseł podkreślił także, że wzrost gospodarczy za czasów Zjednoczonej Prawicy jest kilka razy większy w stosunku do średniej Unii Europejskiej niż za czasów Platformy Obywatelskiej.

09.07.2020 Kazimierza Wielka. Wizyta Patryka Jakiego. Na zdjęciu (w środku): europoseł Patryk JakiFot. Marta Gajda / Radio Kielce

- Obecnie płaca najniższa jest najwyższa w historii, średnia płaca - najwyższa w historii ze wzrostem dużo bardziej dynamicznym niż za czasów Platformy Obywatelskiej. Obecne bezrobocie jest dwa razy niższe w czasach koronawirusa, niż za czasów PO. Ponad milion dzieci wyszło z ubóstwa. Ponadto kraj się lepiej i równomiernie rozwija, a dystrybucja dóbr jest duża lepsza - podkreślił.

- Nie warto wracać to tego, co było za czasów PO, a szczególnie nie warto wracać do tego w wydaniu Rafała Trzaskowskiego, który za co się nie weźmie, to po prostu psuje. W co drugim zdaniu kłamstwo albo manipulacja. Dlatego chciałem państwa prosić, żebyśmy nie przepuścili tego, co udało się zrobić w Polsce przez pięć lat. Bo praktycznie na każdym odcinku, który jest do porównania, możecie zobaczyć, że Polska robi ogromne postępy - zaznaczył.

09.07.2020 Kazimierza Wielka. Wizyta Patryka Jakiego. Na zdjęciu (w pierwszym rzędzie, od lewej): europoseł Patryk Jaki, wiceminister sportu Anna Krupka, senator Jacek Włosowicz i Tomasz Jamka - członek zarządu województwaFot. Marta Gajda / Radio Kielce

Wiceminister Anna Krupka podkreśliła, że wybory, które nas czekają w najbliższą niedzielę są bardzo ważne. Jak dodała, one zadecydują czy Polska będzie się rozwijała przez kolejne pięć lat, czy przez te kolejne lata będzie dobra współpraca rządu z prezydentem Andrzejem Dudą. Wiceminister sportu zaznaczyła, że taka współpraca i stabilizacja jest niezwykle potrzebna. Dodała, że obecny rząd z prezydentem Andrzejem Duda na czele rozwijają Polskę, stawiają na zrównoważony rozwój, na Polskę powiatową. 

- Bo pamiętacie państwo, co działo się za czasów poprzedniej władzy. Kiedy rządził Bronisław Komorowski, kiedy rządziło PO i PSL. Oni zwijali Polskę, takie miasta jak Kazimierza Wielka. Likwidowali posterunki policji, połączenia autobusowe oraz kolejowe - dodaje.

Do głosowania na Andrzeja Dudę zachęcał też poseł Mariusz Gosek. Podkreślił, że to od nas zależy, czy wybierzemy wiarygodnego kandydata, który to, co obiecał, zrealizował, to, co powiedział, to tak zrobił, albo kandydata, który od roku rządzi miastem stołecznym Warszawą, a jak rządzi, sami widzimy.

- Jeżeli chcemy kontynuacji dobrych zmian, to jest potrzeba waszego wsparcia. Jest potrzeba, abyście dotarli do swoich rodzin, bliższych i dalszych znajomych i przekonali ich. Zróbmy wszystko, żeby ta frekwencja była jak największa w powiecie kazimierskim - zaznaczył.

- Pamiętajcie, że decydujecie o przyszłości Polski, polskich wartości, tożsamości historycznej, ale też o przyszłości rolnictwa, tak bardzo bliskiego prezydentowi Andrzejowi Dudzie, o czym wielokrotnie podkreślał - dodał.

Senator Jacek Włosowicz zaznacza, że przez te pięć lat rządów Andrzeja Dudy, Polska jest na wysokiej pozycji na arenie międzynarodowej w Unii Europejskiej, gdzie nasz głos jest słyszalny, gdzie liczą się z naszym stanowiskiem. Jako zwierzchnik sił zbrojnych reprezentuje nas w sposób dostojny i skuteczny. 

- Nasza pozycja w NATO, to, że spełniamy wymogi 2 proc. dochodu narodowego, które płacimy na wojsko, sprawia, że jesteśmy krajem z czołówki nie tylko tej finansowej, ale tej, której pomysły się liczą - dodaje. 

Na spotkanie przybyli także samorządowcy z terenu powiatu kazimierskiego, panie z KGW oraz mieszkańcy.

Reklama