Pędził ponad 200 km/h. Wkrótce za takie wykroczenie kara będzie dużo wyższa

Data publikacji: 02.08.2021 10:42
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Anita Banaś / Radio Kielce

Ponad 200 km/h jechał kierowca, który został zatrzymany do kontroli drogowej na drodze ekspresowej S7. Za nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Anna Sławińska z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku informuje, że wczoraj wieczorem mundurowi zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Jaguar, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 87 km/h. Pojazd prowadził 46-letni mężczyzna z województwa mazowieckiego. Otrzymał mandat w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych.

Przypomnijmy, w lipcu rząd przyjął projekt noweli Prawa o ruchu drogowym, który przewiduje m.in. podwyższenie maksymalnej wysokości grzywny za wykroczenia drogowe do 30 tys. zł. Zgodnie z nowymi zapisami, przekraczanie dopuszczalnej prędkości o ponad 30 km/h będzie skutkowało minimalnym mandatem w wysokości 1,5 tys. zł, niezależnie od faktu, czy naruszenie zostało stwierdzone w obszarze zabudowanym, czy też poza tym obszarem. Jeśli sprawca ponownie popełni takie wykroczenie w ciągu dwóch lat, zostanie ukarany grzywną nie niższą niż 3 tys. zł.

 

Reklama