Pejzaże nie tylko polskie na wystawie w sandomierskim BWA

Data publikacji: 09.08.2020 12:21
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
09.08.2020. Sandomierz. BWA. Wystawa malarstwa „Pejzaż i tożsamość”

09.08.2020. Sandomierz. BWA. Wystawa malarstwa „Pejzaż i tożsamość”
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

„Pejzaż i tożsamość”- to tytuł najnowszej wystawy malarstwa w Galerii Biura Wystaw Artystycznych. Autorem obrazów jest Stanisław Chomiczewski, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uczestnik wielu plenerów malarskich m.in. w Indiach, Meksyku i Grecji.

Artysta maluje tradycyjną techniką. Jest to olej na płótnie. Na jego obrazach oglądać można nie tylko polskie pejzaże, ale także śródziemnomorskie, czy dalekowschodnie. Stanisław Chomiczewski powiedział, że natura stale go zadziwia.

- Uważam, że w naturze jest nieprzebrane bogactwo. Ludzka wyobraźnia nie jest w stanie dorównać tym formom natury. Czasami rzeczy, które widzę mnie zaskakują, czy zadziwiają i to jest piękne - stwierdził artysta.

Katarzyna Pisarczyk, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu powiedziała, że Stanisław Chomiczewski uzyskuje niesamowite niuanse kolorystyczne, jeżeli chodzi o przechodzenie jednego tonu w drugi. Dzięki temu może wspaniale oddać światło uchwycone w danym momencie, a także przestrzeń oraz wszystko, co w danym momencie go zainteresowało.

- Wystawa jest bardzo interesująca, ponieważ możemy zobaczyć, zarówno szarość zimowego poranka, jak i wyzłocone pola. Jest też ciemny granat Morza Śródziemnego przedstawionego w blasku gasnącego słońca - powiedziała.   

Wystawa będzie czynna do 30 sierpnia.

Reklama