Pełna garbów i kolein droga zostanie zmodernizowana?

Data publikacji: 13.01.2021 12:11
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.01.2021. Pińczów. Ulica Legionistów w Pińczowie

13.01.2021. Pińczów. Ulica Legionistów w Pińczowie
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Władze Pińczowa rozstrzygnęły przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej ulicy Legionistów w Pińczowie. Chodzi o ponad półkilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 766, od skrzyżowania z ul. Klasztorną w Pińczowie, do mostu na Nidzie włącznie.

Jak informuje Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa, najkorzystniejszą ofertę złożyło Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno-Inżynierskie Prosta-Projekt z Piotrkowic. Na wykonanie dokumentacji wykonawca ma czas do 10 grudnia tego roku.

- Projekt przebudowy drogi realizujemy w porozumieniu ze Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich. Odcinek tej trasy jest w bardzo złym stanie technicznym. Wymaga natychmiastowej przebudowy - podkreśla wójt.

Dodaje, że w projekcie, ma być uwzględniona przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania ulicy Legionistów i Republiki Pińczowskiej. Dokumentacja pokaże, czy będzie to bezkolizyjne rondo czy też sygnalizacja świetlna.

- Często tu dochodzi do kolizji i wypadków drogowych. My realizujemy ten projekt na podstawie koncepcji, która opracował zarząd dróg wojewódzkich w 2019 roku w ramach koncepcji budowy obwodnicy Michałowa - dodaje.

Burmistrz przypomina, że w ubiegłym roku zostało podpisane porozumienie o wspólnej realizacji inwestycji z samorządem gminnym. Radni Rady Miejskiej w Pińczowie wyrazili zgodę na udzielenia pomocy rzeczowej władzom województwa, poprzez wykonanie dokumentacji wraz z uzyskaniem wszystkich decyzji administracyjnych.

Po otrzymaniu od gminy dokumentacji, samorząd województwa ma przystąpić do realizacji tego zadania. Władze gminy liczą, że nastąpi to w przyszłym roku. Koszt opracowania całej dokumentacji projektowej przebudowy odcinka to około 200 tys. zł.

Reklama