Pewne zwycięstwo pierwszego zespołu SMS

Data publikacji: 20.11.2021 21:43
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W meczu 8. kolejki I ligi piłkarzy ręcznych pierwszy zespół SMS ZPRP Kielce pokonał we własnej hali ASPR Zawadzkie 39:34 prowadząc również do przerwy 22:18.

Najwięcej bramek dla kieleckiego zespołu zdobyli Jan Antolak - 13 i Szymon Wiaderny - 8. Najskuteczniejsi w ekipie z Opolszczyzny byli Paweł Zagórowicz i Adam Wacławczyk, którzy po 6 razy pokonali bramkarza.

- Muszę pogratulować chłopakom, bo grali ambitnie do końca spotkania i zasłużyli na zwycięstwo - powiedział trener SMS Mariusz Jurasik. - Mimo wysokiego zwycięstwa szło nam bardzo ciężko. Gdy odskakiwaliśmy na kilka bramek, nasze proste błędy wykorzystywał przeciwnik i zbliżał się znacząco. Mimo to uważam, że kontrolowaliśmy przebieg meczu - dodał Mariusz Jurasik.

- Zagraliśmy niezłe zawody. Dużo fajnych akcji zakończonych bramkami i to na tą chwilę nas cieszy najbardziej. W niedługim czasie wrócimy do treningów we własnej hali i wtedy będziemy mogli przygotowywać się do kolejnych meczów - stwierdził szkoleniowiec ASPR Łukasz Morzyk.

O kolejne ligowe punkty pierwszy zespół SMS ZPRP Kielce zagra w piątek (26 listopada) w Chrzanowie z miejscowym Unimetalem Recykling MTS.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama