PGE nie jest już sponsorem Vive. Przyszłość klubu nie jest zagrożona [KOMUNIKAT]

Data publikacji: 31.07.2020 19:59
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Firma PGE Polska Grupa Energetyczna nie jest już sponsorem tytularnym kieleckich piłkarzy ręcznych.

W piątek firma wydała komunikat na swojej oficjalnej stronie, który cytujemy w całości:

Na wniosek Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Klub Sportowy VIVE Kielce PGE Polska Grupa Energetyczna rozwiązała za porozumieniem stron umowę sponsoringu tytularnego zawartą 1 lipca 2019 roku.

Zgodnie z umową, PGE Polska Grupa Energetyczną była sponsorem tytularnym drużyny piłki ręcznej PGE Kielce od 2017 r. (do 1 lipca 2020 r. Klub występował pod nazwą PGE VIVE Kielce).

Po wycofaniu się firmy VIVE Textile Recycling, Klub znalazł drugiego sponsora tytularnego. Propozycja nowej nazwy drużyny, zgodnie z zapisami w umowie, została przedstawiona PGE przez Zarząd Klubu. Ze względów wizerunkowych PGE nie udzieliła zgody na zaproponowane rozwiązanie. W związku z powyższym Klub wystosował wniosek o rozwiązanie umowy pomiędzy PGE a Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej Klub Sportowy VIVE Kielce za porozumieniem stron z dniem 31 lipca 2020 r.

PGE przychyliła się do zaproponowanego przez Klub rozwiązania, biorąc pod uwagę przedstawione przez Stowarzyszenie argumenty o charakterze finansowo-ekonomicznym oraz kierując się dobrem zasłużonego dla polskiej piłki ręcznej Klubu.

Dzięki zaangażowaniu największej polskiej grupy energetycznej drużyna Klubu Sportowego VIVE Kielce osiągała sukcesy w Polsce oraz Europie. Zawodnicy z logo PGE na koszulkach zdobyli 3 Mistrzostwa Polski, 2 Puchary Polski oraz awansowali do Final Four Ligi Mistrzów EHF.

- Istnienie klubu i udział zespołu w rozgrywkach w nadchodzącym sezonie nie są zagrożone. Pełna informacja w tej sprawie zostanie przekazana w najbliższym czasie - czytamy w lakonicznym komunikacie na stronie mistrzów Polski.   

- Na razie nie będziemy komentować tej sytuacji. Więcej szczegółów poznamy nieco później - powiedział Paweł Papaj, dyrektor marketingu Vive.

Prezes kieleckiego klubu Bertus Servaas przebywa na urlopie, ale wcześniej zapowiadał, że klub podpisze niebawem umowy z dwoma nowymi sponsorami.  

Nieoficjalnie wiadomo, że Polska Grupa Energetyczna zabezpieczała jedną czwartą budżetu mistrzów Polski. Była tytularnym sponsorem klubu od sierpnia 2017 roku.

Reklama