PGZ będzie na MSPO

Data publikacji: 29.07.2020 21:18 / Data aktualizacji: 30.07.2020 13:56
Autor: Katarzyna Podraza , Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.09.2017 Kielce. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Transporter opancerzony Rosomak. Wersja bojowa

06.09.2017 Kielce. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Transporter opancerzony Rosomak. Wersja bojowa
Kielce. 06.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce / Radio Kielce

Polska Grupa Zbrojeniowa zapewniła, że pojawi się na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego. Poinformowała o tym poseł Agata Wojtyszek, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji obrony narodowej. Jak zaznaczyła, w najbliższym czasie ma zostać podpisana umowa w tej sprawie.

O tym, że PGZ weźmie udział we wrześniowym wydarzeniu mówił na początku lipca w Skarżysku-Kamiennej premier Mateusz Morawiecki, jednak oficjalna decyzja miała zapaść dopiero dzisiaj.

Jak podkreśla poseł Agata Wojtyszek, która także angażowała się w tę sprawę, dużym zrozumieniem wykazał się wiceminister obrony narodowej Sebastian Chwałek. Podziękowała także kierownictwu Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

- Dostałam informację od pana prezesa Andrzeja Kensboka, że decyzja PGZ została dziś podjęta. Jest ona pozytywna i spółka zbrojeniowa pojawi się na tegorocznym MSPO - informuje Agata Wojtyszek.

Przypomnijmy, pod koniec maja PGZ oświadczyła, że może zrezygnować z udziału w kieleckich targach. Decyzja ta była podyktowana ówczesną sytuacją społeczno-gospodarczą oraz istniejącym zagrożeniem epidemicznymi COVID-19.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbędzie się w dniach 8-11 września. To jedna z największych i najważniejszych imprez tego typu na świecie. W ubiegłym roku MSPO odwiedziło 58 delegacji z 49 państw.

Reklama