PGZ będzie na MSPO. Prezes Targów Kielce dziękuje premierowi i posłowi

Data publikacji: 09.07.2020 12:40
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.07.2020. Skarżysko-Kamienna. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Mesko

09.07.2020. Skarżysko-Kamienna. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Mesko
Fot. Wiktor Taszlow / Radio Kielce

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w rozmowie z Radiem Kielce, że Polska Grupa Zbrojeniowa weźmie udział w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, jeśli zostanie on zorganizowany. Według słów szefa rządu, dogadywane są ostatnie szczegóły związane z bezpieczeństwem sanitarnym.

Ta wiadomość ucieszyła posła Krzysztofa Lipca, lidera Prawa i Sprawiedliwości w regionie.

- Świętokrzyskie w osobie premiera Mateusza Morawieckiego, zawsze miało swojego przyjaciela, od samego początku wiedziałem, że sprawa Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego jest dla niego kluczowa - komentuje parlamentarzysta.

- Bardzo się cieszę, że dziś premier powiedział o tym w jednej z większych firm przemysłu zbrojeniowego w naszym kraju, czyli w skarżyskim Mesko. Tak naprawdę dzięki obecności PGZ na kolejnej edycji MSPO, sprawa jest już załatwiona. Ważne, że premier bardzo mocno wspomógł jedną z największych na świecie imprez targowych w branży zbrojeniowej - dodaje.

- To bardzo dobra i mądra decyzja, z korzyścią dla polskiego przemysłu zbrojeniowego - mówi z kolei Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

- Będzie to jedyne miejsce, gdzie ten przemył będzie mógł się pokazać, szukać nowych kontaktów biznesowych. Mamy jeszcze dwa miesiące przygotowań, to bardzo dużo czasu, aby całą imprezę zorganizować jak najlepiej. Organizacja targów z udziałem PGZ, to także bardzo dobra informacja dla Polskich Sił Zbrojnych - dodaje.

Andrzej Mochoń zaznacza, że z dużej imprezy targowej skorzystają nie tylko targi, ale także miasto Kielce i przedsiębiorcy, którzy korzystają z branży usług i hotelarstwa. Prezes targów liczy, że premier Mateusz Morawiecki osobiście odwiedzi tegoroczne MSPO, podczas którego będzie mógł podziękować szefowi rządu i wszystkim zaangażowanym w sprawy organizacji targów, a szczególnie posłowi Krzysztofowi Lipcowi.

POSŁUCHAJ ROZMOWY RADOSŁAWA PODSIADŁEGO Z PREMIEREM MATEUSZEM MORAWIECKIM

Reklama