Pięć medali świętokrzyskich lekkoatletów na AMP

Data publikacji: 16.09.2020 17:42 / Data aktualizacji: 17.09.2020 12:12
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
Karolina Młodawska - Kielecki Klub Lekkoatletyczny

Karolina Młodawska - Kielecki Klub Lekkoatletyczny
Fot. Maciej Makuła / Radio Kielce

Pięć medali wywalczyli zawodnicy reprezentujący województwo świętokrzyskie podczas rozegranych w Łodzi Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Złoto w skoku w dal zdobyła Karolina Młodawska z kieleckiego UJK, która skoczyła 6,06 m, co jest jej nowym rekordem życiowym na stadionie otwartym.

24–letnia zawodniczka zajęła również drugie miejsce w trójskoku, skacząc na odległość 13,17 m.

Wśród mężczyzn bardzo dobrze spisał się Oleksandr Pylypchuk z Politechniki Świętokrzyskiej, który w skoku w dal wynikiem 7,24 m wywalczył srebrny medal, a w trójskoku wynikiem 14,71 m brąz. Obydwoje medalistów na co dzień trenuje pod okiem Zdzisława Lipińskiego w Kieleckim Klubie Lekkoatletycznym. Z kolei Aleksander Podsiadło, reprezentujący Politechnikę Świętokrzyską, stanął na najniższym stopniu podium w konkursie skoku wzwyż. Pokonał wysokość 1,92 m.

– Jestem bardzo zadowolony z występu moich podopiecznych – powiedział Radiu Kielce trener kieleckich lekkoatletów. Karolina mimo kontuzji i bolącej pięty potwierdziła, że jest czołową zawodniczką zarówno w skoku w dal, jak i w trójskoku w Polsce. Sasza również pokazał, że robi bardzo duże postępy i z dnia na dzień jego praca procentuje – dodał Zdzisław Lipiński.

W tegorocznym akademickich mistrzostwach Polski województwo świętokrzyskie reprezentowało 16 zawodników z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Politechniki Świętokrzyskiej.

Reklama