Piękne, lśniące maszyny podczas Motopikniku w Końskich

Data publikacji: 13.09.2020 16:18
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.09.2020. Końskie. Motopiknik

13.09.2020. Końskie. Motopiknik
Fot. Magda Galas / 8

Porshe, ferrari, jaguar, kabriolet, czy mustang - ponad 170 zabytkowych, kolekcjonerskich i rzadkich samochodów można dziś zobaczyć na stadionie OSiR-u w Końskich podczas trzeciej edycji Motopikniku.

Pan Jacek prezentuje sportowy model E-type Jaguara z 1968 roku, który zakupił od austriackiego kolekcjonera. Ten model jaguara zajął pierwsze miejsce w rankingu stu najpiękniejszych samochodów wszechczasów według brytyjskiego The Daily Telegraph.

- To auto ma silnik o pojemności 4,2 litra i mocy 230 koni mechanicznych. Bardzo mocny silnik, jak na auto o tej konstrukcji i tym układzie hamulcowym. Niebezpiecznie byłoby korzystać ze wszystkich jego możliwości - mówi.

Na zlocie można też zobaczyć bardziej popularne samochody, które zniknęły z naszych ulic wiele lat temu. Pan Mateusz Zając właściciel złotego trabanta 601 z 1976 roku z dumą prezentuje swój pojazd.

- Wszystkie części w tym samochodzie są oryginalne, dokonaliśmy tylko drobnej modyfikacji obniżając podwozie. Ma silnik 601, czyli dwusuw, w którym trzeba mieszać benzynę z olejem, ale nigdy nas nie zawiódł. Przywiózł nas nawet spod słowackiej granicy - dodaje.

Kamil Szlęzak, jeden z organizatorów wydarzenia, podkreśla, że zlot skupia miłośników motoryzacji, a impreza ma też wymiar charytatywny.

- Jesteśmy miłośnikami motoryzacji i jak co roku zbieramy na cel charytatywny. Tym razem chcemy wspomóc Oliwkę Nowek, dziewczynkę z dziecięcym porażeniem mózgowym. Wszyscy trzymamy za nią kciuki i chcemy ją wesprzeć - mówi.

Podczas wydarzenia przygotowano wiele atrakcji dla dzieci jak dmuchańce, karuzele i zabawy. W trakcie imprezy wystąpi też hip-hopowy skład ESKO-Polo, odbędą się licytacje dla Oliwki Nowek.
Dziewczynkę można wesprzeć też za pośrednictwem internetowej zbiórki.

Tagi do tego wpisu
Reklama