Piekoszowscy seniorzy odbierają gratulacje

Data publikacji: 08.10.2021 16:40
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.10.2021. Piekoszów. Spotkanie Zbigniewa Koniusza - wojewody świętokrzyskiego i Zbigniewa Piątka - wójta gminy Piekoszów z członkami zespołu wokalno-tanecznego „Z Taborem”. Na zdjęciu (od lewej): Zbigniew Piątek - wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, członkowie zespołu wokalno-tanecznego „Z Taborem”

08.10.2021. Piekoszów. Spotkanie Zbigniewa Koniusza - wojewody świętokrzyskiego i Zbigniewa Piątka - wójta gminy Piekoszów z członkami zespołu wokalno-tanecznego „Z Taborem”. Na zdjęciu (od lewej): Zbigniew Piątek - wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, członkowie zespołu wokalno-tanecznego „Z Taborem”
Fot. Marcin Marszałek / Radio Kielce

Członkowie piekoszowskiego klubu seniora odebrali gratulacje od wojewody świętokrzyskiego i parlamentarzystów. Jak informowaliśmy, seniorzy zostali laureatami ogólnopolskich senioraliów w Tomaszowie Mazowieckim. O ich zwycięstwie przesądził występ zespołu wokalno-tanecznego „Z Taborem”.

08.10.2021. Piekoszów. Pamiątkowy grawerton z gratulacjami dla zespołu wokalno-tanecznego „Z Taborem” od Zbigniewa Koniusza - wojewody świętokrzyskiegoFot. Marcin Marszałek / Radio Kielce

Wojewoda Zbigniew Koniusz uważa, że działalność tego typu placówek ma kluczowe znaczenie w procesie aktywizacji osób w podeszłym wieku. - Tego typu instytucje jak kluby, czy domy seniora znakomicie wpisały się w pejzaż samorządów. Jest to kolejne ogniwo, obok kół gospodyń wiejskich czy ochotniczych straży pożarnych, które integruje lokalne społeczności. Dając przede wszystkim wielu osobom poczucie wartości oraz przekonanie, że są potrzebne - mówił wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Małgorzata Pawlak, liderka zespołu wokalno-tanecznego Z Taborem, powiedziała, że zwycięstwo było dużym zaskoczeniem dla członkiń zespołu. - Jesteśmy ogromnie dumne z naszego sukcesu. Konkurowałyśmy z ponad 20 zespołami z całej Polski. O naszym zwycięstwie przesądziła jedna piosenka, którą zaprezentowałyśmy podczas konkursu. Jak widać, nasze wykonanie było tak dobre, że to my zwyciężyłyśmy - powiedziała.

Wójt Piekoszowa, Zbigniew Piątek jest dumny z sukcesu piekoszowskich seniorów. - Nasz klub seniora od dłuższego czasu bardzo dobrze promuje gminę. Zwycięstwo w ogólnopolskich senioraliach jest dużym osiągnięciem. Członkinie klubu seniora wchodzące w skład zespołu taneczno-wokalnego pokazał swoje umiejętności i możliwości wokalne na najwyższym poziomie. Sukces jest efektem pracy zarówno seniorów jak i kadry opiekuńczej i kierowniczej naszego klubu seniora. Nasza gmina ma wielu utalentowanych mieszkańców - powiedział włodarz gminy.

W ogólnopolskim przeglądzie wzięło udział ponad 1 tys. osób z całego kraju. Organizatorem senioraliów było Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, a patronat nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

08.10.2021. Piekoszów. Spotkanie Zbigniewa Koniusza - wojewody świętokrzyskiego i Zbigniewa Piątka - wójta gminy Piekoszów z członkami zespołu wokalno-tanecznego „Z Taborem”Fot. Marcin Marszałek / Radio Kielce

Reklama