Pieniądze od starostwa posłużą lokalnym społecznościom

Data publikacji: 11.05.2021 11:24
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.05.2021. Kielce. Podpisanie umów z organizacjami pozarządowym na realizację zadań publicznych z zakresu sportu, turystyki i kultury w 2021 roku w powiecie kieleckim. Na zdjęciu (od lewej): Piotr Sepioło - Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna

11.05.2021. Kielce. Podpisanie umów z organizacjami pozarządowym na realizację zadań publicznych z zakresu sportu, turystyki i kultury w 2021 roku w powiecie kieleckim. Na zdjęciu (od lewej): Piotr Sepioło - Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna "Góry Świętokrzyskie", Mirosław Gębski - starosta kielecki i Stefan Bąk - członek zarządu powiatu,
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Organizacja widowiska historycznego, wyścigu kolarskiego i nauka wypieku chleba - to niektóre inicjatywy organizacji pozarządowych, które otrzymały dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Kielcach.

Jakub Stachurka, prezes stowarzyszenia Inkubator Aktywności informuje, że pieniądze dla jego organizacji zostaną przeznaczone na stworzenie poradnika turystycznego, który zostanie wydany w dwóch formach: e-booka i tradycyjnej. W publikacji zostaną przedstawione najciekawsze miejsca w powiecie kieleckim, m.in. te związane z kajakarstwem.

- Poradnik będzie szeroko dostępny w Internecie. Stawiamy głównie na wersję elektroniczną, aby trafić do jak najszerszego grona odbiorców - dodaje.

Publikacja będzie dostępna w te wakacje.

Donata Nalepa ze „Skarbnicy Natury” informuje, że reprezentowane przez nią stowarzyszenie jest stosunkowo młode, ponieważ powstało we wrześniu 2020 roku. Mimo tego prężnie działa. Pieniądze, które otrzymali zostaną przeznaczone na warsztaty tradycyjnego pieczenia chleba.

- Będziemy uczyć przede wszystkim młode osoby - mówi.

Stefan Bąk, członek zarządu powiatu wyraził nadzieję, że przyznane pieniądze nie tylko pozwolą zrealizować zadania, ale także zintegrują mieszkańców oraz społeczeństwo.

- Potrzebne są takie przedsięwzięcia - dodaje.

Starosta kielecki Mirosław Gębski dodaje, że wsparcie finansowanie otrzymało 20 organizacji. Łącznie to ok. 50 tys. zł.

Reklama