Pierwsi zwiedzający w Michniowie. Ekspozycja ich poruszyła

Data publikacji: 08.05.2021 14:19
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.05.2021. Michniów. Otwarcie dla zwiedzających Muzeum Martyrologii Wsi Polskich

08.05.2021. Michniów. Otwarcie dla zwiedzających Muzeum Martyrologii Wsi Polskich
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Od dziś otwarte dla zwiedzających jest Muzeum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Udostępnione są wszystkie elementy wystawy z wyjątkiem ekranów dotykowych informuje dyrektor placówki Tadeusz Sikora.

- Obiekt jest duży, każdy znajdzie tu dla siebie interesujące treści, czy będzie to, np. korytarz żydowski czy film o Michniowie prezentowany. Pracownicy muzeum służą też pomocą i udzielają informacji - dodaje.

Pierwsi zwiedzający byli na miejscu już w chwili otwarcia drzwi. Krzysztof Grabiec i Elżbieta Topczyłko znają to miejsce, dziś chcieli odwiedzić je po okresie lockdownu.

- Czytałam książki wspomnieniowe o wydarzeniach z Michniowa, chciałam osobiście przekonać się, jak tę historię pokazuje muzeum. My przychodzimy tu w czasie marszu styczniowego z Bodzentyna do Suchedniowa, więc kiedy tylko można było przyjść i osobiście zwiedzić muzeum, to wykorzystaliśmy okazję - powiedzieli.

08.05.2021. Michniów. Otwarcie dla zwiedzających Muzeum Martyrologii Wsi PolskichFot. Anna Głąb / Radio Kielce

Turyści podkreślali, że zarówno samo miejsce ze swoją historią, jak i sposób organizacji muzeum jest bardzo poruszający. Wskazywali na surowo urządzone wnętrza i możliwość poznania historii przez środki multimedialne. Ich zdaniem to mocno przemawia do wyobraźni.

Muzeum otwarte jest do godz. 17, ale warto przyjechać tu najpóźniej po godz. 16, aby mieć czas na obejrzenie całej ekspozycji. Muzeum czynne będzie od wtorku do niedzieli, wstęp jest bezpłatny.

Jednorazowo na terenie obiekty może przebywać około stu osób, na razie zaproszeni są tylko turyści indywidualni. Zorganizowane grupy ze względów sanitarnych na razie muszą poczekać na zwiedzanie.

Reklama