Pierwsza Dama spotkała się z podopiecznymi miechowskiego hospicjum

Data publikacji: 27.11.2020 16:22
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.11.2020. Warszawa. Rozmowa Pierwszej Damy z przedstawicielami Hospicjum Caritas Diecezji Kieleckiej w Miechowie

27.11.2020. Warszawa. Rozmowa Pierwszej Damy z przedstawicielami Hospicjum Caritas Diecezji Kieleckiej w Miechowie
Fot. prezydent.pl

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się w czwartek zdalnie z pensjonariuszami i personelem hospicjum w Miechowie, prowadzonego przez Caritas Diecezji Kieleckiej.

Małżonka prezydenta RP pytała nie tylko o funkcjonowanie placówki, ale też obiecała, że przed Świętami Bożego Narodzenia włączy się w akcję czytania fragmentów książek dla podopiecznych hospicjum. Siostra Benedykta, kierowniczka placówki przyznała, że spotkanie z Pierwszą Damą było dla nich wielkim wyróżnieniem.

- Bardzo się cieszymy z tego, że mimo iż Pani Prezydentowa nie mogła do nas przyjechać osobiście, spotkała się z nami online. Pytała, jak sobie radzimy w dobie pandemii, czy czegoś nam nie brakuje. Wyraziła też chęć by przeczytać jakiś fragment powieści dla naszych pacjentów przed Świętami Bożego Narodzenia. To dla nas duże wyróżnienie - dodała siostra Benedykta.

To nie pierwsze takie spotkanie Pierwszej Damy z osobami niepełnosprawnymi, czy chorymi z Diecezji Kieleckiej. 19 listopada, także podczas łączenia online, Agata Kornhauser-Duda rozmawiała z przedszkolakami i podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Kielcach oraz ich opiekunami.

Reklama