Pierwsza grupa świętokrzyskich żołnierzy WOT wróciła ze wschodu

Data publikacji: 15.11.2021 10:56
Autor: Monika Miller / Kategoria: Strefa munduru

 
Fot. DWOT

Kilkudziesięcioosobowa grupa żołnierzy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wróciła ze wschodniej granicy Polski. Ochotnicy wpierali wojskowych z innych brygad między innymi w patrolach przy granicy z Białorusią.

Daniel Woś, rzecznik prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej informuje, że żołnierze wrócili do regionu wczoraj. Na granicy służyli tydzień.

- Do naszych zadań zalicza się przede wszystkim wsparcie 1. Podlaskiej i 2. Lubelskiej Brygady, które są głównie zaangażowane w akcję „Silne wsparcie”. Żołnierze pomagają straży granicznej oraz lokalnej społeczności - mówi.

Świętokrzyscy terytorialsi towarzyszą w patrolach oraz współuczestniczą w zabezpieczaniu sprzętu wojskowego. Na miejsce żołnierzy, którzy wrócili do regionu wczoraj, pojechali kolejni.

Cała 10. Świętokrzyska Brygada jest postawiona w stan gotowości. Oznacza to, że żołnierze w razie konieczności, mają 24 godziny na stawienie się w jednostce, w celu wyjazdu na wschodnią granicę.

Radio Kielce informuje też o trzeciej grupie świętokrzyskich terytorialsów, którzy rozpoczęli właśnie służbę nad granicą. 

adv adv
Wiadomości
Reklama