Pierwsza szkoła w całości na kwarantannie

Data publikacji: 18.10.2021 15:23
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Publiczna Szkoła Podstawowa w Oleśnicy

Publiczna Szkoła Podstawowa w Oleśnicy
Fot. Publiczna Szkoła Podstawowa w Oleśnicy/Facebook

Pierwsza szkoła podstawowa w województwie w całości przeszła na nauczanie zdalne.

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty mówi, że chodzi o placówkę w Oleśnicy, w powiecie staszowskim.

- Pozytywny wynik testu na COVID-19 ma trzech nauczycieli i czterech uczniów. Ponieważ ci nauczyciele uczą w różnych klasach, dyrektor szkoły, po zapoznaniu się z opinią sanepidu zdecydował, że cała placówka przejdzie na nauczanie zdalne. Potrwa ono do 22 października - informuje Kazimierz Mądzik.

Na kwarantannie jest 271 uczniów z Oleśnicy. Kazimierz Mądzik mówi, że poza tym przypadkiem, sytuacja epidemiczna w szkołach naszego regionu jest lepsza niż w ubiegłym tygodniu, kiedy były dni, że nawet czternaście placówek oświatowych pracowało hybrydowo.

- Mamy tylko dziesięć szkół, które pracują w sposób inny niż stacjonarny. Przybyły takie placówki jak technikum w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Kielcach, Liceum Ogólnokształcące w Opatowie, II Liceum Ogólnokształcące w Busku-Zdroju oraz szkoła podstawowa w miejscowości Psary-Stara Wieś - informuje kurator.

Zdecydowana większość uczniów przebywających na kwarantannie w naszym regionie w tym tygodniu powinna skończyć nauczanie zdalne i wrócić do normalnych zajęć w szkołach.

Reklama