Pierwsze urodziny dzielnego Bartusia [WIDEO]

Data publikacji: 24.10.2021 08:04
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Bartuś Przychodzki/Facebook

Przed sandomierskim ratuszem odbędą się dzisiaj (niedziela, 24 października) pierwsze urodziny Bartusia Przychodzkiego, chłopca chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

Jak informowało już Radio Kielce, kilka dni temu udało się z sukcesem zakończyć zbiórkę pieniędzy na jego leczenie. Dzięki przychylności ludzi dobrej woli, firm, instytucji, samorządów zebrano 9,5 mln złotych - kwotę potrzebną na terapię genową. Zbiórka pieniędzy połączona z akcjami o charakterze charytatywnym trwała od lutego.

W zorganizowaniu pierwszych urodzin dla dzielnego Bartusia pomaga urząd miasta. Z występem artystycznym dla chłopca wystąpią dzieci z Sandomierskiego Centrum Kultury,  zaplanowano także animacje, które poprowadzą pracownice świetlicy środowiskowej, będzie urodzinowy tort.

Piotr Wójtowicz, naczelnik wydziału inwestycji, rozwoju i promocji w urzędzie miasta podkreśla, że warto w tym dniu być razem przede wszystkim ze względu na jubilata, który tak wiele przeszedł w ostatnich miesiącach, ale również po to, aby podsumować udaną akcję zbierania pieniędzy i świętować ten fakt wraz z rodziną państwa Przychodzkich.

Głównymi organizatorami urodzin Bartusia w przestrzeni miejskiej są rodzice chłopczyka. Początek o godzinie 15.

Reklama