Pierwsze w regionie szczepienie przeciwko COVID-19

Data publikacji: 27.12.2020 10:55
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.12.2020 Kielce. Pierwsze szczepienia w regionie przeciwko COVID-19. Na zdjęciu (od lewej): Marzena Jaworska-Kurek i dr n. med Krzysztof Bidas - zastępca dyrektora ds. medycznych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach

27.12.2020 Kielce. Pierwsze szczepienia w regionie przeciwko COVID-19. Na zdjęciu (od lewej): Marzena Jaworska-Kurek i dr n. med Krzysztof Bidas - zastępca dyrektora ds. medycznych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Doktor nauk medycznych Krzysztof Bidas, zastępca dyrektora ds. medycznych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach - to pierwsza osoba w regionie, która została zaszczepiona przeciwko COVID-19. Zastrzyk został podany kilka minut po godzinie 10.00.

Dr Krzysztof Bidas ze szczepienia wyszedł z uśmiechem. Jak podkreśla, to nie boli, a pomaga.

- Cały czas byłem przekonany, że trzeba to zrobić, dlatego, że chcę jeszcze pożyć. Trzeba mieć na uwadze, że jeżeli wychodzi się z tej choroby bezobjawowo, bez powikłań, to one i tak kiedyś mogą się pojawić - zaznacza.

Dodaje, że w ogóle nie przygotowywał się do dzisiejszego szczepienia.

- Wstałem, umyłem zęby, zjadłem śniadanie i przyszedłem na szczepienie - mówi z uśmiechem.

Bartosz Stemplewski, dyrektor szpitala wojewódzkiego informuje, że w lecznicy jest 2,2 tys. pracowników. Połowa już zdecydowała się na szczepienie.

- Wydaje mi się, że jak na początek to zupełnie niezły wynik - mówi.

Zastrzyk dr Krzysztofa Bidasa zainaugurował szczepienia w regionie. Wśród kolejnych osób był Bartosz Stemplewski i wicemarszałek województwa Marek Bogusławski.

- Dostaliśmy z samego rana 75 dawek. Dzisiaj chcemy zaszczepić 15 osób. Przed zastrzykiem trzeba przeprowadzić badanie kwalifikacyjne. Wydaje się, że jest to najprostsze, jednak dla wszystkich te szczepienia to coś nowego - mówi Bartosz Stemplewski.

Większa liczba szczepień planowana jest po Nowym Roku. W szpitalu mieszczą się cztery gabinety, w których wykonywane są zastrzyki. Jeżeli będzie potrzeba, zostaną uruchomione kolejne dwa punkty w przychodni przyszpitalnej.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz dodaje, że szczepienia będą prowadzone także w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach.

Reklama