Pierwszy krok do remontu linii kolejowej Skarżysko - Kielce - Kozłów

Data publikacji: 30.06.2020 13:56
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
19.04.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Prawie 18 mln zł unijnego dofinansowania dostała spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, na prace przygotowawcze i opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy świętokrzyskiego odcinka linii kolejowej nr 8 ze Skarżyska-Kamiennej przez Kielce do Kozłowa w województwie małopolskim.

Modernizacja ok. 100 km linii poprawi możliwość podróży i przewozu towarów w województwie świętokrzyskim i w relacjach dalekobieżnych. Dla podróżnych przygotowane zostanie 15 stacji i przystanków m.in. w Suchedniowie, Jędrzejowie i Wolicy.

Modernizacja torów, wymiana urządzeń sterowania ruchem kolejowym, prace na przejazdach kolejowo-drogowych i budowa bezkolizyjnych skrzyżowań pozwolą na podniesienie prędkości pociągów i zwiększą poziom bezpieczeństwa.

Po zakończeniu inwestycji, pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 120 km/h, a towarowe do 100 km/h. Skróci się czas przejazdu pociągów ze Skarżyska-Kamiennej do Kozłowa (do ok. 1h 15 min) oraz w relacjach dalekobieżnych.

Roboty budowlane zaplanowano w przyszłej perspektywie finansowej 2021-2027. W ramach zadania planowane jest zaprojektowanie przebudowy stacji Kielce.

adv adv
Wiadomości
Reklama