Pierwszy punkt szczepień powszechnych w Końskich

Data publikacji: 03.05.2021 16:35
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Zdrowie
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W Końskich działa już pierwszy punkt szczepień powszechnych w NZOZ „Rodzina”. Od 4 maja najprawdopodobniej ruszy również punkt w Specjalistycznym Szpitalu imienia Świętego Łukasza.

Marcin Wiaderny, rzecznik prasowy starosty informuje, że szpital czeka jeszcze na zatwierdzenie przez wojewodę świętokrzyskiego, ale już trwają przygotowania do uruchomienia nowego punktu szczepień.

Osoby, które chciałyby przyjąć iniekcję, będą mogły zrobić to, kierując się z e-skierowaniem do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

- Ustawiono tam specjalne namioty. Najpierw wykonane zostanie badanie przedwstępne i wypełniona ankieta, później pacjent będzie kierowany do szpitala, obok windy, gdzie przygotowano punkt szczepień - wyjaśnia rzecznik.

Jak dodaje, podobnie jak w innych powszechnych punktach szczepień, preparat będzie mogło przyjąć 200 osób dziennie.

- Zgodnie z ustaleniami wojewody i przedstawiciela NFZ, żeby w ogóle mógł powstać powszechny punkt szczepień, dziennie musi mieć on 200 dawek, czyli tysiąc tygodniowo.

Od pierwszego maja ruszył powszechny punkt szczepień przy ulicy Spółdzielczej w NZOZ „Rodzina”. Poza tym, mieszkańcy Końskich mogą zaszczepić się w swoich przychodniach: „Zdrowie” i „Południowa”, po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Początkowo planowano stworzenie powszechnego punktu szczepień w hali sportowej przy ul. Stoińskiego, jednak odbywające się w tym miejscu treningi kolidowałyby z medycznym świadczeniem usług.

Reklama