Pierwszy żłobek samorządowy w gminie Miedziana Góra

Data publikacji: 22.04.2021 15:01
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.04.2021. Miedziana Góra. Otwarcie żłobka

21.04.2021. Miedziana Góra. Otwarcie żłobka
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Pierwszy żłobek samorządowy w gminie Miedziana Góra już otwarty. Jednostka powstała przy Zespole Szkół w Kostomłotach Drugich.

- Żłobek zorganizowany jest w oparciu o trzy oddziały po 16 dzieci, czyli w sumie przyjęliśmy 48 maluszków. We wrześniu planujemy utworzenie kolejnych dwóch oddziałów, czyli w sumie placówka obejmie opieką 80 dzieci - informuje Damian Sławski, wójt Miedzianej Góry.

Jak dodaje, żłobek powstał dzięki wsparciu finansowemu z dwóch programów: rządowego Maluch Plus oraz funduszy unijnych przyznanych przez zarząd województwa świętokrzyskiego. W sumie inwestycja kosztowała ok. 5 mln zł.

W staraniach o zdobycie dofinansowania gminę wspierał senator Krzysztof Słoń z Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzysta podkreśla, że budowa żłobka to ważna inwestycja, która znacząco ułatwi życie rodziców z gminy Miedziana Góra. Zwłaszcza mam, które chciałyby wrócić do pracy.

- Na przykładzie żłobka w Miedzianej Górze widać, że to wsparcie rządowe na poziomie 1,3 mln zł było bardzo znaczące. Oczywiście budynek powstał przy dużym wysiłku gminy, która dołożyła ponad 3 mln zł. Widzi w tym jednak bardzo dobry element rozwoju infrastruktury społecznej - mówi senator Krzysztof Słoń.

Żłobek w Miedzianej Górze będzie opiekował się dziećmi w godzinach 7-17.

21.04.2021. Miedziana Góra. Otwarcie żłobka. Na zdjęciu (od lewej): Krzysztof Słoń - senator PiS, Agata Wojtyszek - poseł PiS, Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Tomasz Jamka - członek zarządu województwa świętokrzyskiegoFot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

adv adv
Wiadomości
Reklama