Pijany na skuterze w centrum Kielc. Pędził tak szybko, że z pojazdu zaczęły odpadać części

Data publikacji: 06.08.2020 09:48
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.08.2020 Pijanego kierowcę skutera zatrzymali kieleccy strażnicy miejscy na ulicy Paderewskiego.

06.08.2020 Pijanego kierowcę skutera zatrzymali kieleccy strażnicy miejscy na ulicy Paderewskiego.
Fot. Kielecka straż miejska

Pijanego kierowcę skutera zatrzymali dziś kieleccy strażnicy miejscy na ulicy Paderewskiego. Motorowerzysta nie był w stanie utrzymać toru jazdy.

Funkcjonariusze zwrócili uwagę na dziwne zachowanie prowadzącego jednoślad, który zignorował znak „zakaz ruchu w obu kierunkach”, na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Sienkiewicza. Pod wpływem prędkości z pojazdu zaczęły odpadać części, m.in. bagażnik i zapasowy kask.

- Kierowca został zatrzymany - relacjonuje Renata Gruszczyńska, komendant straży miejskiej.

06.08.2020 Pijanego kierowcę skutera zatrzymali kieleccy strażnicy miejscy na ulicy Paderewskiego.Fot. Kielecka straż miejska

- Podczas rozmowy ze strażnikami mężczyzna przyznał, że wcześniej spożywał alkohol. W związku z tym na miejsce została wezwana policja. Po badaniu okazało się, że kierowca ma prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Młody mężczyzna, który kierował pojazdem, jest zawodowym kierowcą. W związku z tym grozi mu utrata prawa jazdy wszystkich kategorii. Osoba, która prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu, może podlegać grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 – mówi Renata Gruszczyńska.

Dalsze czynności wyjaśniające w tej sprawie będą prowadzone przez policję.

Reklama