Pijany sędzia spowodował kolizję. Sąd Najwyższy uchylił mu immunitet

Data publikacji: 15.07.2020 15:27
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Warszawa. Sąd Najwyższy

Warszawa. Sąd Najwyższy
Fot. Fotokon/Shutterstock.com

Były sędzia Sądu Okręgowego w Kielcach Bogusław S. stracił immunitet. - Sąd Najwyższy uchylił ochronę sędziemu, który we wrześniu 2019 roku doprowadził do kolizji w centrum Kielc - informuje TVP3 Kielce. Mężczyzna miał w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Uchylenie immunitetu oznacza, że Bogusław S. może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Dodatkowo Sąd Najwyższy zawiesił sędziego w czynnościach służbowych i obniżył mu o 50 procent wysokość wynagrodzenia na czas trwania zawieszenia. Kosztami postępowania obciążono Skarb Państwa.

Do kolizji doszło 18 września na ulicy Ściegiennego w Kielcach. Mężczyzna wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwo i uderzył w inne auto. W wypadku nikt nie ucierpiał.

Bogusław S. w dniu kolizji złożył wniosek o przejście w stan spoczynku, który został zaakceptowany przez sąd, dlatego formalnie w momencie wypadku nie był już pracownikiem wymiaru sprawiedliwości.

Postępowanie w tej sprawie początkowo prowadziła Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód, ale zostało ono przejęte przez Prokuraturę Krajową.

Tagi do tego wpisu
Reklama