Pijany uciekał motorowerem przed policją aż się przewrócił

Data publikacji: 16.09.2021 11:03
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kompletnie pijany mężczyzna kierujący motorowerem został zatrzymany przez policjantów staszowskiej drogówki. Wcześniej próbował uniknąć kontroli.

Wczoraj w trakcie pełnienia służby w miejscowości Koniemłoty policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego staszowskiej jednostki zauważyli kierującego motorowerem 49-letniego mężczyznę. Jadący po godzinie 21.00, a więc w ciemnościach bez kasku oraz włączonych świateł zwrócił  na siebie uwagę policjantów. 

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać jednoślad. Kierujący nie zareagował jednak i kontynuował jazdę. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po przejechaniu kilkuset metrów na drodze gruntowej   motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się.

Po przeprowadzeniu badania alkomatem okazało się, że ma w organizmie blisko 2,6 promila alkoholu. Jednak na tym nie zakończyły się jego problemy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że posiada on zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat, który obowiązuje go jeszcze do lutego 2022 roku.

Reklama