Piknik zwycięstwa w Tokarni. Działacze PiS podsumowali kampanię Andrzeja Dudy

Data publikacji: 18.07.2020 18:00
Autor: Iwona Murawska , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.07.2020. Tokarnia. Piknik zwycięstwa. Na zdjęciu (od lewej): Marek Bogusławski - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Paweł Faryna - starosta jędrzejowski, Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskich struktur PiS, Mirosław Gębski - starosta kielecki, Cezary Majcher - członek zarządu powiatu kieleckiego

18.07.2020. Tokarnia. Piknik zwycięstwa. Na zdjęciu (od lewej): Marek Bogusławski - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Paweł Faryna - starosta jędrzejowski, Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskich struktur PiS, Mirosław Gębski - starosta kielecki, Cezary Majcher - członek zarządu powiatu kieleckiego
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Piknikiem zwycięstwa w Parku Etnograficznym w Tokarni świętokrzyscy przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości podsumowali kampanię wyborczą prezydenta Andrzeja Dudy i wygraną w drugiej turze wyborów. W spotkaniu wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych oraz sympatycy ugrupowania z całego regionu.

Jak stwierdził poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, sobotnie spotkanie, to doskonała okazja do podziękowania wszystkim zaangażowanym w zwycięską kampanię prezydenta Andrzeja Dudy.

- Wygrana prezydenta, to dla nas powód do wielkiej radości. W minioną niedzielę zwyciężyła Polska sprawiedliwa, bezpieczna, Polska naszych marzeń. W myśl tego zawołania: prezydent Andrzej Duda dał już dowód na to, że potrafi tak prowadzić naszą narodową wspólnotę, abyśmy, żyjąc w niej, byli zadowoleni. Prezydent dotrzymał danego słowa, z jego inicjatywy przeprowadzono wiele ważnych reform, przy skutecznej współpracy z rządem. Ta współpraca, którą obserwowaliśmy przez ostatnie pięć lat, to rzecz niezwykle ważna w polityce, a zwycięstwo Andrzeja Dudy daje nadzieję na jej kontynuowanie przez kolejne lata - podkreślił poseł.

Poseł Andrzej Kryj zaznaczył, że zwycięstwo Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów było możliwe także dzięki mocnemu wsparciu mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

- Nie byłoby tego wyniku w Polsce i województwie, gdyby nie ludzie. To zarówno zasługa wolontariuszy, którzy roznosili ulotki, kleili plakaty, ale także mieszkańców, którzy często w nieformalnych rozmowach ze znajomymi i sąsiadami przekonywali do tego, że trzeba iść na wybory - dodał.

Zdaniem Andrzeja Prusia, przewodniczącego sejmiku województwa świętokrzyskiego, takie spotkania są nie tylko wyrazem wdzięczności dla wszystkich zaangażowanych w trudy kampanii, ale służą także umacnianiu lokalnej wspólnoty.

- Te spotkania pomagają nam nie tylko ładować akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami, ale również podsumowywać to, co już za nami. Wszystkim, którzy przyczynili się do zwycięstwa Andrzeja Dudy pragniemy podziękować i przekazać im najszczersze wyrazy szacunku. Także wiele osób spoza Prawa i Sprawiedliwości, które kierują się podobnymi wartościami wspierało nas w tej kampanii - zaznaczył przewodniczący.

Z kolei Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego przypomniał, że Andrzej Duda miał zdecydowane poparcie prawie we wszystkich świętokrzyskich powiatach.

- Jest co świętować, tym bardziej, że mieszkańcy wszystkich powiatów pokazali na co ich stać. W zdecydowany sposób wygraliśmy te wybory, poparliśmy pana prezydenta Andrzeja Dudę i dlatego dziś jest się z czego cieszyć - dodał Marek Bogusławski.

- Po ciężkiej i długiej kampanii przyszedł teraz czas zasłużonego odpoczynku i radości - powiedział z kolei Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski. - Jesteśmy szczęśliwi. Był czas pracy, teraz jest czas zbiorów. Mam nadzieję, że te zbiory będą równie dobre, jak przez minione pięć lat prezydentury pana Andrzeja Dudy. Cieszę się, że Świętokrzyskie w te wybory wpisało się tak dobry wynikiem - dodał Zbigniew Koniusz.

Poseł PiS Marek Kwitek przyznał, że mieszkańcy po raz kolejny dali się poznać jako osoby, które potrafią dostrzec te wszystkie wartości, wiedzę i kompetencje prezydenta.

- Andrzej Duda w naszym województwie cieszy się ogromną popularnością. To Platforma Obywatelska nie potrafi wygrać wyborów, ale też nie potrafi ich przegrać. Nie szanuje wyniku wyborczego i woli milionów Polaków. Szuka dziury w całym i przy okazji obraża ludzi. Prezydent wyciągnął rękę do zgody, chcąc stworzyć koalicję do spraw Polski, ale nie da się tego uczynić, jeśli druga strona tego nie chce - dodał Marek Kwitek.

Zwycięstwo Andrzeja Dudy, to ogromny powód do radości i do świętowania, powiedział z kolei Krzysztof Słoń, senator PiS.

-Przede wszystkim, to jest powód do radości dla Polski, dla naszego kraju. Nie zostaną zatrzymane te reformy, które zaczęliśmy wprowadzać pięć lat temu. Cieszymy się z tego, że nasza Ojczyzna kwitnie, że dobrze się rozwija i że następne pięć lat będziemy to mogli robić razem z prezydentem Andrzejem Dudą - dodał Krzysztof Słoń.

Reklama