„Piłeś-nie płyń”. Policja ostrzega przed spożywaniem alkoholu nad wodą [WIDEO]

Data publikacji: 08.07.2021 12:59
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kadr ze spotu, który nakręcili policjanci z ratownikami i starostwem powiatowym w Końskich

Kadr ze spotu, który nakręcili policjanci z ratownikami i starostwem powiatowym w Końskich
Fot. policja

Ratownicy bezskutecznie próbowali uratować życie mężczyzny, który wypadł z rowerka wodnego w Sielpi. Na szczęście to tylko kadr ze spotu, który nakręcili policjanci z ratownikami i starostwem powiatowym w Końskich, by przestrzec przed piciem alkoholu nad wodą.

Marta Przygodzka, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Końskich informuje, że nagrany nad zalewem w Sielpi spot profilaktyczny „Piłeś-nie płyń” ma pokazać jak łatwo można stracić życie pijąc alkohol nad wodą.

- Pamiętajmy, że najczęstszymi przyczynami utonięć jest brak umiejętności pływania, brawura, przecenianie swoich umiejętności pływackich, ale także pływanie w stanie nietrzeźwości. Alkohol powoduje zaburzenia zmysłu, orientacji i równowagi – wymienia policjantka.

Oglądając spot, zobaczymy młodą parę, która pije piwo pływając po zalewie rowerkiem wodnym. Po krótkim czasie mężczyzna staje na rowerku i próbuje go rozkołysać, traci równowagę i wpada do wody. W kolejnych ujęciach widzimy akcję ratunkową na plaży i długą reanimację.

Reklama