Pińczów chce poprawić bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji: 10.10.2020 08:51
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. MZD Kielce

W Pińczowie przejścia dla pieszych będą bezpieczniejsze. W najbliższym czasie osiem newralgicznych miejsc na terenie miasta zostanie zmodernizowanych.

Jak informuje Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa, są to przejścia usytuowane w pobliżu miejsc o dużym natężeniu ruchu pieszych, takich jak poczta, szkoła podstawowa numer1, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, okolice sklepów m.in. przy ulicy Legionistów oraz kościoły przy ulicy Grunwaldzkiej i Batalionów Chłopskich. Jak mówi burmistrz, w ramach projektu zostaną wykonane specjalne oznakowania.

- Umieszczone zostaną dodatkowe tablice, znaki świetlne, znaki na jezdni, światła pulsujące informujące o przejściach dla pieszych - wymienia.

Jak dodaje, celem jest ograniczanie liczby wypadków m.in. przez poprawę widoczności pieszych. - Są to miejsca, które były zgłaszane przez mieszkańców i radnych - zaznacza.

Inwestycja będzie kosztować ponad 72 tys. złotych, z czego 58 tys. złotych to dotacja z rządowego programu. Wkład własny gminy to ponad 14 tys. złotych.

Przejścia dla pieszych maja zostać zmodernizowane do końca tego roku.

Reklama