Pińczowska lecznica i szpital wojewódzki przestaną leczyć chorych na COVID-19

Data publikacji: 08.06.2021 13:43
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Kielce. Klinika Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach

Kielce. Klinika Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Od przyszłego tygodnia oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, który od wielu miesięcy leczył pacjentów zakażonych koronawirusem zostanie przywrócony do normalnej pracy sprzed pandemii. Nie będzie już przyjmował chorych na COVID-19. Taką decyzję podjął wojewoda świętokrzyski.

Zbigniew Koniusz poinformował, że wynika to ze stale zmniejszającej się liczby pacjentów hospitalizowanych z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

- Przywracamy kolejne łóżka do tzw. leczenia niecovidowego. Szpital Powiatowy w Busku-Zdroju już nie przyjmuje pacjentów zarażonych koronawirusem, a od przyszłego tygodnia do normalnej pracy powróci także oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach - informuje.

Z kolei w Szpitalu Powiatowym w Pińczowie łóżka przeznaczone dla pacjentów chorych na COVID-19 będą tylko do piątku. Natomiast Szpital Powiatowy w Starachowicach, który od początku pandemii był placówką leczącą wyłącznie chorych na COVID-19 od 1 lipca zmniejszy liczbę łóżek covidowych.

- Dzisiaj razem z dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz z dyrektorem Szpitala Powiatowego w Starachowicach zdecydowaliśmy, że od 1 lipca starachowicka lecznica w części powróci do leczenia pacjentów nie zakażonych koronawirusem. Z 330 łóżek, którymi dysponuje ta placówka, do leczenia osób chorych na COVID-19 pozostanie 100 miejsc - dodał Zbigniew Koniusz.

Obecnie w świętokrzyskich szpitalach jest ponad 650 łóżek przeznaczonych do leczenia chorych na COVID-19, z czego zajętych jest nieco ponad 100.  

Reklama