Piotr Rubik gwiazdą koncertu „Polska dziękuje. W duchu Niepodległej”

Data publikacji: 21.07.2021 14:59
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Kultura
Na zdjęciu: Piotr Rubik

Na zdjęciu: Piotr Rubik
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Koncert „Polska dziękuje. W duchu Niepodległej”, organizowany przez wojewodę świętokrzyskiego, odbędzie się 13 sierpnia 2021 roku na zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Publiczność wysłucha koncertu Piotra Rubika z zespołem.

Jak mówi wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz wydarzenie jest wyrazem podziękowania za wspólną walkę z pandemią i bycie razem w walce o lepszą przyszłość dla naszego kraju.

 - Polska dziękuje po raz kolejny za to, że poradziliśmy sobie z pandemią i byliśmy dla siebie pomocą i za tych, którzy bezpośrednio brali udział w walce z covidem. To także kolejny rok rozwoju. Musimy robić wszystko by dojść do standardów zachodniej Europy - mówi Zbigniew Koniusz.

Wojewoda dodaje, że sierpniowa data nie jest przypadkowa.

 - Sierpień wiąże się z Dniem Wojska Polskiego, ale mamy wtedy tez ważne święta religijne. Nazwa koncertu ma tu szczególne znaczenie, ponieważ odzyskaną niepodległości, powinniśmy utrwalać każdego dnia - dodaje.

Koncert „Polska dziękuje. W duchu Niepodległej” odbędzie się 13 sierpnia 2021 r. o godzinie 19.00 na terenie zamku Krzyżtopór w Ujeździe.

Zaproszenia dla słuchaczy będą dostępne m.in. w Radiu Kielce.

Reklama