Piotr Wawrzyk czeka na petentów w swoim nowym biurze w Jędrzejowie

Data publikacji: 15.06.2020 18:36
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.06.2020. Jędrzejów. Otwarcie filii biura poselskiego Piotra Wawrzyka. Na zdjęciu: Piotr Wawrzyk - wicemister spraw zagranicznych i Elżbieta Bartosz - przewodnicząca NSZZ Solidarność Oświaty w Jędrzejowie; asystent społeczny w biurze poselskim wiceministra Piotra Wawrzyka

15.06.2020. Jędrzejów. Otwarcie filii biura poselskiego Piotra Wawrzyka. Na zdjęciu: Piotr Wawrzyk - wicemister spraw zagranicznych i Elżbieta Bartosz - przewodnicząca NSZZ Solidarność Oświaty w Jędrzejowie; asystent społeczny w biurze poselskim wiceministra Piotra Wawrzyka
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych otworzył filię biura poselskiego w Jędrzejowie. Placówka mieści się w siedzibie delegatury Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” przy placu Tadeusza Kościuszki.

Jak powiedział Piotr Wawrzyk, wiceminister i świętokrzyski poseł PiS, będzie to biuro służące do kontaktu z obywatelami.

- Poseł powinien być blisko ludzi. Zatem biuro będzie służyło do tego, żeby pomagać w rozwiązywaniu lokalnych problemów. Jędrzejów to miasto, które prężnie się rozwija dzięki władzom samorządowym miasta i województwa. Miejmy nadzieję, że wspólnym wysiłkiem będziemy w tym kierunku zmierzać - podkreślił poseł.

Elżbieta Bartosz, przewodnicząca NSZZ Solidarność Oświaty w Jędrzejowie, asystent społeczny w biurze poselskim wiceministra podkreśliła, że Piotr Wawrzyk od samego początku bardzo blisko współpracuje z Solidarnością. Jak dodała, biuro będzie miejscem, gdzie ludzie będą mogli podzielić się z posłem swoimi problemami i troskami.  

Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego powiedział, że biuro poselskie Piotra Wawrzyka w Jędrzejowie, to prestiż dla miasta.

- Nasi obywatele skorzystają na tym, że pan poseł będzie służył swoją pomocą i radą. Ja ze swej strony także deklaruję dalece idącą pomoc. Dobra współpraca będzie kontynuowana - mówił Marek Bogusławski.

Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa podziękował wiceministrowi za dotychczasowe wsparcie w trudnych sprawach. Podkreślił, że liczy na dalszą dobrą współpracę dla dobra miasta.

W imieniu mieszkańców powiatu, świętokrzyskiego posła PiS powitała Maria Barańska, wicestarosta jędrzejowski.

- Cieszymy się, że w pana osobie będziemy mieć prawdziwego ambasadora codziennych problemów mieszkańców powiatu jędrzejowskiego. Na pewno nie będzie miał pan spokoju, ponieważ spraw będzie dużo, mieszkańcy oczekują posła, który będzie z nimi - dodała.

- Bardzo się cieszę, że Ziemia Jędrzejowska ma posła i jestem przekonany, że pana poselstwo będzie skuteczne - powiedział Waldemar Bartosz, przewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”. Jak dodał, o tym, że to będzie skuteczna praca świadczy wielka sprawność posła, jego intelekt oraz kultura osobista, która jest bardzo potrzebna w działalności publicznej. My wszyscy będziemy współdziałać dla dobrego efektu - podkreślał przewodniczący Bartosz.  

Jak powiedział Marek Banasik, pierwszy burmistrz Jędrzejowa, dzisiejszy dzień jest bardzo ważny, ponieważ to chwila zjednoczenia, a wiceminister Piotr Wawrzyk jest uosobieniem dobrej zmiany.

- Życzę panu w imieniu społeczności jędrzejowskiej jak najwięcej zaangażowania w sprawy Ziemi Świętokrzyskiej oraz wielu sukcesorów w życiu osobistym - dodał Marek Banasik.

Poświecenia biura poselskiego dokonali ojciec Jakub Zawadzki, proboszcz parafii bł. Wincentego Kadłuba oraz ks. Bartosz Michta z parafii Św. Trójcy.

Biuro w Jędrzejowie będzie czynne w każdy poniedziałek w godzinach 13.30- 15.00,  natomiast poseł Piotr Wawrzyk będzie miał dyżury w każdy trzeci poniedziałek miesiąca również w godzinach od 13.30 do 15.00.

Reklama