Piotr Wawrzyk: na Białorusi coś pękło [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 12.08.2020 07:55
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych, świętokrzyski parlamentarzysta PiS

Na zdjęciu: Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych, świętokrzyski parlamentarzysta PiS
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Protesty na Białorusi nie tylko w Mińsku, ale także w innych miastach świadczą o tym, że w tym kraju coś pękło i po tych wyborach Białoruś nie będzie już takim samym krajem - uważa wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk.

Świętokrzyski parlamentarzysta  sądzi, że to mogą być ostatnie wygrane wybory przez reżim Łukaszenki. Demonstracje i ich brutalne tłumienie, zatrzymanie około 5 tys. osób pokazuje, że władza za wszelką cenę próbuje utrzymać stery.  

Podobna sytuacja była na Ukrainie. Tam wygrała demokracja i miejmy nadzieję, że podobnie będzie na Białorusi.

Gość Radia Kielce komentując zwołanie na piątek wideokonferencji ministrów spraw zagranicznych krajów Unii Europejskiej, stwierdził, że to sukces Polski.

- To polskie władze premier i prezydent apelowały do przywódców unii o szybką reakcję w sprawie sytuacji na Białorusi. Są już pierwsze stanowiska a w piątek specjalne spotkania, które odbywa się z inicjatywy naszego kraju.  

Pytany o możliwe rezultaty, stwierdził że być może ministrowie zdecydują o wprowadzeniu dodatkowych sankcji dla Białorusi o charakterze osobistym. Będą dotyczyć osób które są odpowiedzialne za nadużycia przy wyborach i za brutalne tłumienie protestów i demonstracji.   

Podobne wiadomości
Reklama