Placówka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie „Uroczysko” zmieni lokalizację?

Data publikacji: 18.10.2021 17:54
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. MOPR „Uroczysko”

Kielce. MOPR „Uroczysko”
Fot. mopr.kielce.pl

Radny Dariusz Kisiel zaproponował w interpelacji przeniesienie ośrodka do budynku po dawnym Liceum Gałczyńskiego przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego w Kielcach. Władze miasta rozważają taką możliwość.

Obecnie placówka MOPR „Uroczysko” znajduje się na ulicy Gabrieli Zapolskiej 7. Dariusz Kisiel uważa, że aktualna sytuacja finansowa Kielc nie jest zadowalająca, a zamiast płacić prywatnym podmiotom za wynajem, można zredukować koszty i wypełnić wolną przestrzeń w budynku po dawnym liceum.

- Prosta kalkulacja i obserwacja, gdzie znajduje się ta najbliższa placówka MOPR-u i budynek po Liceum Gałczyńskiego, którego powierzchnia nie jest w całości zapełniona. Budynek ten powinien być wielofunkcyjny i zrzeszać placówki miejskie oraz organizacje pozarządowe. Dodatkowo można zejść z kosztów bieżącego użytkowania Ośrodka, nie wynajmując obiektów od osób prywatnych - mówi radny.

Prezydent Kielc, Bogdan Wenta przyznaje, że dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach poczynił starania w celu oszacowania kosztów wynikających z przystosowania pomieszczeń do nowego obiektu.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że inwestycja wygeneruje koszty w kwocie około 500 tys. zł. Na koszty inwestycji składać się będzie m.in. konieczna modernizacja podłóg, łazienek, wymiana okien i pociągnięcie linii telefonicznej. Jeżeli budżet miasta pozwoli na poniesienie takiego wydatku, inwestycja będzie realizowana. Pragnę zaznaczyć, że nie ma możliwości pozyskania środków finansowych na realizację inwestycji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - wyjaśnia Bogdan Wenta.

Niewykluczone, że inne jednostki MOPR-u także zostaną przeniesione do budynku po dawnym Liceum Gałczyńskiego.

Reklama