Placówki oświatowe w gminie Ostrowiec od września jak nowe

Data publikacji: 07.08.2020 14:59
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.08.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Przedszkole nr 19 im. Jana Brzechwy. Remont elewacji

07.08.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Przedszkole nr 19 im. Jana Brzechwy. Remont elewacji
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

2 mln zł gmina Ostrowiec wyda na wakacyjne remonty i modernizacje swoich budynków oświatowych. W tym samym czasie trwają prace w ośmiu przedszkolach i ośmiu szkołach podstawowych. Zakres prac jest różny, prace kosztują od kilkunastu tysięcy do nawet miliona złotych.

W jednym z najbardziej obleganych ostrowieckich przedszkoli nr 19 im. Jana Brzechwy na osiedlu Ogrody za 85 tys. zł poprawiana jest elewacja. Jak mówi dyrektor placówki Aneta Stachurska, przedszkole w poprzednich latach wyremontowało wnętrza, ostatnim punktem jest właśnie elewacja.

- Nie tylko remont elewacji, ale wykonujemy też częściowy remont zadaszenia przy wejściu, wymieniamy parapety i drzwi wejściowe. Przedszkole naprawdę zmieni wizerunek - mówi Aneta Stachurska.

W pozostałych przedszkolach trwają też remonty podłóg, łazienek, klatek schodowych czy kuchni i placów zabaw. W przedszkolu nr 7 tworzone są kolejne sale służące zajęciom dodatkowym. Jak mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński, inwestycje w oświatę są bardzo ważne, a tegoroczne nakłady są znacznie wyższe niż rok temu.

- Podzieliliśmy to proporcjonalnie. Dla przedszkoli 450 tys. zł, dla szkół podstawowych 1,5 mln zł. Pieniądze podzielone zostały w zależności od zakresu prac. Na przykład w szkołach nr 1 i 3 wykonywane są instalacje wentylacji na halach sportowych i wiadomo, że te prace są droższe - wyjaśnia Jarosław Górczyński.

Wśród szkół podstawowych to „czwórka” ma największy zakres prac opiewający na lekko ponad milion złotych. Tam remontowany jest blok sportowy, zakupione zostaną pomoce dydaktyczne.
W dużej mierze remonty wykonywane są przez lokalne firmy.

Reklama