Plantacja konopi zlikwidowana

Data publikacji: 03.07.2020 14:10
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. Świętokrzyska Policja

Jędrzejowscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu pińczowskiego i 44 – letniego mężczyznę z powiatu kieleckiego, którzy podejrzani są o uprawę konopi oraz posiadanie zabronionych substancji. Łącznie funkcjonariusze zarekwirowali 23 sadzonki oraz prawie 30 gramów marihuany i porcję amfetaminy.

W miniony poniedziałek, mundurowi dostali sygnał, że w gminie Imielno, przy torach kolejowych przebywają dwie podejrzanie zachowujące się osoby. Na miejscu zastali 29-latka i 24-letnią kobietę z powiatu pińczowskiego. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie mężczyzny. Okazało się, że posiada przy sobie około 2 gramów zakazanych substancji. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Funkcjonariusze udali się do jego miejsca zamieszkania, gdzie znaleźli m.in. 23 sadzonki konopi oraz 2 gramy marihuany. Policjanci zatrzymali również 44-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego. Na posesji należącej do mężczyzny znaleźli 26 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana.

Obydwaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Mieszkańcowi powiatu pińczowskiego za nielegalną uprawę grozi do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast mężczyźnie z powiatu kieleckiego za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat za kratami.

adv adv
Wiadomości
Reklama