Plany rewitalizacji Chmielnika. Zmiany będą także na Rynku

Data publikacji: 31.05.2021 07:23
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: TVP3 Kielce
Chmielnik. Rynek

Chmielnik. Rynek
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przebudowany rynek, nowe boiska, drogi i odnowiony stadion piłkarski mają sprawić, że Chmielnik będzie atrakcyjniejszy zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Ale na rewitalizacji mogą skorzystać także przedsiębiorcy.

Chmielnicki rynek. To stąd prowadzą drogi do najważniejszych instytucji w mieście. Centrum nie jest jednak monitorowane. Dlatego, żeby zwiększyć bezpieczeństwo i zachować porządek, władze Chmielnika chcą zamontować więcej kamer.

- To jest bardzo dobry pomysł, bo zimą to jest spokojnie, ale latem różnie bywa - uważa mieszkanka Chmielnika.

- Dobrze by było nie tylko na Rynku, ale także po bocznych ulicach, bo wieczorem jest bardzo ciemno - dodaje inna chmielniczanka.

Jak podaje portal TVP3 Kielce, pomysłów na zagospodarowanie rynku jest znacznie więcej.

- Cała płyta główna zyska nową szatę, jeżeli chodzi o małą architekturę. Zostaną wymienione ławeczki, powstaną nowe miejsca spotkań, wypoczynku, relaksu, będzie można usiąść przy kioskach multimedialnych - zapowiada Małgorzata Przeździk, zastępca burmistrza Chmielnika. 

Wygląd zmieni nie tylko Rynek. Rewitalizacja Chmielnika to także budowa kompleksu sportowego i skateparku przy ulicy Kwiatowej. Przebudowane i zadaszone zostaną również trybuny stadionu sportowego, powstanie nowy parking. Remontu drogi doczekają się mieszkańcy ulic Szkolnej i Mielczarskiego. 
 
Wszystkie te inwestycje mają być gotowe do końca 2023 roku. Gmina pozyskała na rewitalizację ponad 4 mln zł unijnego dofinansowania. 
 
W Chmielniku planowana jest jeszcze jedna inwestycja. Tym razem w całości będzie prowadzona przez prywatną firmę, ale ze wsparciem samorządu. Przedsiębiorstwo, które wygra ogłoszony przez gminę konkurs, będzie mogło między innymi uruchomić nową linię produkcyjną, czy wyposażyć hale magazynowe.
 
- Chcemy pomóc w promowaniu ich działalności, zwiększyć ich konkurencyjność na rynku nie tylko gminnym, ale być może powiatu, województwa, żeby mogli zaistnieć - wyjaśnia Małgorzata Przeździk, zastępca burmistrza Chmielnika.
 
Oferty można składać do 7 czerwca. Dofinansowanie do inwestycji może wynieść maksymalnie 200 tys. zł.
Reklama