Plażowicze do Sielpi wolą autobusem

Data publikacji: 09.07.2021 15:22
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.07.2021. Końskie. Centrum przesiadkowe ul. Wojska Polskiego

09.07.2021. Końskie. Centrum przesiadkowe ul. Wojska Polskiego
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Z Końskich do Sielpi, w wakacje częściej można dojechać autobusem. Turyści przyjeżdżają do Końskich na zakupy, z kolei konecczanie dojeżdżają nad kąpielisko by odpocząć. Busy z Końskich nad zalew kursują codziennie, a w weekend gmina uruchomiła 11 dodatkowych kursów, od godziny 10, do 21, a ostatni przejazd powrotny do Końskich o 22.00.

Pani Iwona, która przyjechała do Sielpi na wakacje uważa, że to dobre rozwiązanie, bo chętnie dojeżdża do Końskich na zakupy.

- Jesteśmy z Krakowa i bardzo nam pasują te połączenia. Przyjechaliśmy do Końskich na targ po owoce i warzywa. W Sielpi jest znacznie drożej - zauważa.

Z kolei mieszkańcy regionu, w weekend przyjeżdżają do Sielpi odpocząć po tygodniu pracy.

- Ze względu na to, że mamy okres urlopowy, te połączenia są bardzo korzystne - mówi pani Justyna.

- Nie każdy ma swój samochód, więc to świetne rozwiązanie dla starszych i młodszych - dodaje  pani Jadwiga.

Marcin Zieliński, zastępca burmistrza Końskich podkreśla, że uruchomienie dodatkowych połączeń autobusowych ma przede wszystkim poprawić jakość powietrza.

- Przejście naszych mieszkańców na komunikację gminną sprawi, że mniej spalin dostanie się do powietrza, a drugim plusem jest uwolnienie miejsc parkingowych w obrębie Sielpi - podkreśla Marcin Zieliński.

Do Sielpi jeździ linia numer 8. W Końskich pasażerowie mogą wsiąść na ulicach: Wojska Polskiego, Zamkowej, Krakowskiej i Kieleckiej. Autobus zatrzymuje się też w Nowych Brodach, Gatnikach i Wincentowie. Bilet kosztuje 4 zł w jedną stronę.

Reklama