Plebiscyt „O Dziką Różę” rozpocznie się już w maju

Data publikacji: 10.05.2021 16:39
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Teatr imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach przygotowuje finał 29. Plebiscytu Publiczności „O Dziką Różę”. Będzie to podsumowanie trwającego sezonu 2020/2021. Najlepszych: aktorkę, aktora i spektakl poznamy podczas gali finałowej, która odbędzie się 27 czerwca.

Paulina Drozdowska z działu marketingu kieleckiej sceny dramatycznej wyjaśnia, że w plebiscycie udział wezmą cztery przedstawienia:

- Premiery, które zrealizowaliśmy w tym sezonie i które przypisujemy temu sezonowi, dlatego że przez ten pandemiczny czas dwie premiery realizowaliśmy niejako z poprzedniego sezonu - wyjaśnia.

Premiery tego sezonu to: „Loretta” w reżyserii Michała Kotańskiego (pokaz zaplanowano na 29 maja), „Expiria” według koncepcji i choreografii Agnieszki Kryst (4 czerwca), „Klątwa rodziny Kennedych” Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina (10 czerwca) oraz „Dance Mom” według koncepcji i choreografii Wojciecha Grudzińskiego (23 czerwca).

Według rozporządzenia premiera, teatry mogą zacząć działać stacjonarnie od 29 maja i już na ten wieczór zaplanowano pierwszy plebiscytowy pokaz. Będzie to „Loretta”.

Na każdym ze spektakli będzie mogła zasiąść połowa widzów. Wejściówki są bezpłatne. Bilety na poszczególne spektakle rezerwować będzie można w dniu ich prezentacji od godziny 12 i tylko telefonicznie.

Niezmiennie widzowie wybiorą najlepszą aktorkę, aktora i spektakl minionego sezonu, głosując na specjalnych kuponach, a także mailowo. Werdykt zostanie ogłoszony podczas gali finałowej, 27 czerwca. Gwiazdą wieczoru będzie Ralph Kamiński.

Szczegóły plebiscytu na internetowej stronie Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Nie wiadomo natomiast, kiedy zostanie podsumowany sezon 2019/2020. Ten zaległy przegląd miał się odbywać wiosną tego roku, ale ze względu na pandemię teatry zostały zamknięte.

Reklama