Plener malarski nie tylko dla dorosłych

Data publikacji: 08.07.2021 14:16
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.07.2021. Nowe. Plener malarski dla dzieci

08.07.2021. Nowe. Plener malarski dla dzieci
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Artyści z różnych części kraju przyjechali do wsi Nowe w gminie Ożarów.

Po raz 28. odbywa się tam ogólnopolski plener malarski. Dzisiaj pasjonaci m.in. z Góry Kalwarii, Radomia i Częstochowy zachęcają do wspólnego malowania także dzieci z terenu gminy - informuje Patrycja Sus-Lutyńska, instruktor-plastyk Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury im. Aleksandra Patkowskiego w Ożarowie.

- Do Nowego przyjechało kilkunastu artystów, którzy nie tylko tworzą własne prace, ale też dzielą się wiedzą i pasją z dziećmi z Janowic, Pisar i Lasocina. Tego typu warsztaty dla dzieci z dorosłymi artystami odbywają się u nas po raz pierwszy - dodaje.

Dariusz Stelmach i Jan Drewicz przyjeżdżają do Nowego od wielu lat. Podkreślają, że jest tu dobra atmosfera. Wśród zalet wymieniają też brak zasięgu telefonii komórkowej. Jan Drewicz na co dzień pracuje w domu kultury, dlatego dzisiejsze spotkanie z dziećmi nie było dla niego nowością. Jak podkreśla młodzi adepci sztuki są zdolni i na pewno powstanie bardzo ładny obraz.

Wśród dzieci uczestniczących w zajęciach były Magda i Lidia z Pisar. Podkreślały, że pierwszy raz uczestniczą w malarskim plenerze.

- Malujemy to, co widzimy dookoła siebie - mówiły.

Przyznały, że dzięki temu zauważyły jak w Nowem jest ładnie. Dziewczynki doceniają możliwość uczestniczenia w wydarzeniu, ponieważ lubią kreatywnie spędzać czas. Dodają, że jeśli będzie możliwość uczestniczenia w plenerze w przyszłym roku to chętnie z niej skorzystają.

Artyści zakończą plener w sobotę, z Nowego wyjadą w niedzielę.

08.07.2021. Nowe. Plener malarski dla dzieciFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Reklama