Po czterech latach Olga została Polką

Data publikacji: 12.01.2021 22:17
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Na zdjęciu: Olga Pawliukowskaja

Na zdjęciu: Olga Pawliukowskaja
Fot. Facebook / Olga Pawliukowskaja

Była siatkarka KSZO Ostrowiec Olga Pawliukowskaja ma polskie obywatelstwo. Po czterech latach starań od momentu złożenia dokumentów otrzymała informację, że polski paszport jest już do odebrania.

Była zawodniczka KSZO urodziła się w Grodnie na Białorusi, ale jej przodkowie byli Polakami. 

- Czułam, że Polska to jest moje miejsce na ziemi. Gram w Polsce od dawna i naprawdę czuję się tu jak w domu - mówiła na antenie Polsatu była kapitan zespołu siatkarek KSZO.

W listopadzie odmówiła gry w reprezentacji Białorusi, protestując w ten sposób, podobnie jak inni sportowcy, przeciwko reżimowi prezydenta kraju Aleksandra Łukaszenki. Od 2008 roku była etatową libero kadry narodowej, w której zagrała 161 razy.

Olga Pawliukowskaja to prawdziwa legenda KSZO, najdłużej ostatnio grająca w pomarańczowo –czarnych barwach. 33-letnia obecnie libero przyszła do Ostrowca w 2016 roku z Nafty Piła i pożegnała się z tym zespołem po trzech latach. Wcześniej w Polsce grała w AZS Politechnika Śląska Gliwice. Od wiosny ubiegłego roku jest bez klubu, kiedy wygasł jej kontrakt z rosyjskim Protonem Saratow.

- Oficjalnie nie zakończyłam jeszcze kariery zawodniczej. Jeżeli pojawi się jakaś ciekawa propozycja to mocno się zastanowię, bo chciałabym jeszcze trochę pograć - powiedziała w rozmowie Radiem Kielce Olga Pawliukowskaja.

Reklama