Po donosie do ministerstwa komendant hufca rozwiewa zarzuty

Data publikacji: 16.03.2021 14:08
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Magdalena Fogiel-Litwinek

Na zdjęciu: Magdalena Fogiel-Litwinek
Kielce. 24.02.2019 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Czy Ochotnicze Hufce Pracy przestały spełniać swoją funkcję dydaktyczno-wychowawczą? Tak twierdzą autorzy listu adresowanego do minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg.

W liście anonimowi autorzy określający się jako „pracownicy OHP” podkreślają, że po przejęciu nadzoru nad instytucją przez resort rozwoju, pracy i technologii nadzorowany przez Jarosława Gowina, hufce pracy nie spełniają swojej funkcji ponieważ, nowe osoby kierujące OHP, zupełnie marginalizują działkę wychowawczą placówek.

W liście możemy przeczytać, że osoby obecnie zajmujące się OHP „traktują ten teren tylko do znajdowania jak najbardziej intratnych stołków i obsadzania ich swoimi ludźmi.

Z zarzutami przedstawionymi w anonimie nie zgadza się Magdalena Fogiel-Litwinek, komendant świętokrzyskiego hufca OHP. W rozmowie z Radiem Kielce podkreśla, że w świętokrzyskim hufcu po zmianie dyrekcji nie nastąpiły czystki kadrowe.

- Jako nowy komendant nikogo nie zwolniłam. Przedłużyłam umowy wszystkim dotychczasowym pracownikom. Ponadto ściśle współpracuję z moim zastępcą panem Jackiem Sabatem - dodaje.

Magdalena Fogiel-Litwinek odnosząc się do zarzutów autorów listu do minister Maląg stwierdziła, że wsparcie dydaktyczno-wychowawcze w czasach pandemii jest szczególnie ważne w świętokrzyskim OHP.

- Sama jestem nauczycielem z 20-letnim stażem, zdaję sobie sprawę że dla młodzieży zwłaszcza w tym okresie, wsparcie jest niezwykle potrzebne. Niebawem zatrudnimy psychologów, którzy pomagają przejść przez ten trudny okres podopiecznym jak i ich rodzinom. Organizujemy wiele akcji charytatywnych, a także proekologicznych i prozdrowotnych, w które młodzież bardzo chętnie się angażuje - zaznacza.

Zdaniem komendant świętokrzyskiego hufca OHP, placówka przykłada również dużą rolę do działań wspierających ludzi młodych w wejściu na rynek pracy.

Podobne wiadomości
Reklama