Po egzaminie z języka polskiego. Ósmoklasiści zadowoleni [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

Data publikacji: 25.05.2021 12:24 / Data aktualizacji: 25.05.2021 15:01
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.05.2021 Kielce. Egzamin ósmoklasisty. SP 19

25.05.2021 Kielce. Egzamin ósmoklasisty. SP 19
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Opowiadanie albo rozprawka - jako tematy pracy pisemnej oraz „Pan Tadeusz”, do którego odnosiła się część zadań zamkniętych - tak wyglądał dzisiejszy egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. W województwie świętokrzyskim zdawało go ponad 10 tys. czniów.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY – JĘZYK POLSKI [ARKUSZ EGZAMINACYJNY]

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Kielcach wychodziła z sal egzaminacyjnych zadowolona. Podkreślali, że arkusz nie był zbyt wymagający.

- Ogólnie z polskiego jestem średnim uczniem, przynajmniej w tej klasie, ale rozwiązałem wszystko. Przy pracy pisemnej nie byliśmy ograniczeni do jednej lektury, można było sobie wybrać z listy lektur obowiązkowych - mówił jeden z ósmoklasistów.

W opowiadaniu trzeba było wybrać jednego z bohaterów lektury i opisać przygodę, którą z nim przeżywamy w realnym świecie.

Zdaniem młodych ludzi, również temat rozprawki był przyjazny uczniom.

- Trzeba było napisać, jak w trudnych sytuacjach człowiek poznaje samego siebie. Dobrym przykładem, który wykorzystałem była „Opowieść Wigilijna”, w której Scrooge spotyka się z duchami przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, w ten sposób poznając siebie - opowiadał jeden z uczniów.

W środę ósmoklasiści będą zdawali matematykę, natomiast w czwartek język obcy. Wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY – ARKUSZE EGZAMINACYJNE

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY – JĘZYK POLSKI [POBIERZ ARKUSZ EGZAMINACYJNY]

Arkusz egzaminacyjny rozwiązali dla Radia Kielce kieleccy nauczyciele: Marzena Walczak -  Szkoła Podstawowa nr 8, Elżbieta Sornat - Szkoła Podstawowa nr 20 oraz Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli, Marcin Dzikowski - Szkoła Podstawowa nr 20

Reklama