PO krytykuje wycofany już projekt

Data publikacji: 24.05.2021 19:10
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Radio Kielce

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej sprzeciwiają się prywatyzacji lasów. Ich zdaniem, takie zagrożenie niesie projekt ustawy przygotowanej przez rząd, mimo że w ubiegłym tygodniu został on zdjęty z porządku obrad Sejmu.

Poseł Marzena Okła-Drewnowicz, świętokrzyska parlamentarzystka PO stwierdziła, że obecnie rządzący mają poważne zamiary, aby prywatyzować grunty leśne, czego dowodem miał być poselski projekt nowelizacji ustawy o lasach.

Zdaniem przedstawicielki PO, projekt autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości miał dawać możliwość zamiany gruntów leśnych, które byłyby wykorzystywane na cele inwestycyjne, w zamian za grunty postindustrialne, które trudno byłoby zalesiać, o małej wartości przyrodniczej.

- Na szczęście w trakcie pierwszego czytania w Sejmie udało się ten projekt odrzucić - dodaje.

Ostatecznie podczas ostatniego posiedzenia Sejmu, projekt nowelizacji ustawy o lasach został odrzucony. Projekt autorstwa polityków Prawa i Sprawiedliwości zmierzał do rozszerzenia możliwości zamiany lasów, gruntów i innych nieruchomości Skarbu Państwa, podczas gdy obecne przepisy dopuszczają dokonywanie zamiany wyłącznie w przypadkach podyktowanych potrzebami i celami gospodarki leśnej.

Reklama