Po latach prób szpital został sprzedany

Data publikacji: 25.05.2021 17:27
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Starachowice. Budynek dawnego szpitala

Starachowice. Budynek dawnego szpitala
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Nieużywany od 2009 roku, wystawiony na sprzedaż 25 razy, w końcu doczekał się nowego właściciela. Budynek starego szpitala w Starachowicach na nowo ma służyć mieszkańcom, choć w zupełnie innej roli.

Nieruchomość wraz z działką należała do powiatu starachowickiego, po przeniesieniu wszystkich oddziałów do nowego budynku, stary szpital wystawiono na sprzedaż. Przez 11 lat nie znalazł się jednak kupiec, dopiero w grudniu ubiegłego roku teren postanowiła kupić gmina Starachowice. Jak informował wówczas prezydent Marek Materek miejsce zostanie przeznaczone na budownictwo mieszkalne.

Na sprzedaży starego szpitala bardzo zależało kolejnym władzom powiatu, ponieważ utrzymanie obiektu kosztowało około 100 tys. zł rocznie. Na tę kwotę składały się koszty ochrony oraz podatków. Ostatecznie, do kasy powiatu wpłynęło około 2 mln zł ze sprzedaży nieruchomości. Starosta Piotr Babicki na etapie formalności deklarował, że pieniądze te zostaną przeznaczone na inwestycje lub spłatę zadłużenia.

W tym momencie zakończyły się wszystkie procedury prawne, o szczegółach dotyczących zagospodarowania tego terenu mają w środę (26.05) na wspólnej konferencji poinformować prezydent Marek Materek i starosta Piotr Babicki.

Reklama