Pobił śmiertelnie żonę. Usłyszał zarzut i został aresztowany

Data publikacji: 14.11.2020 15:42
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: siedziba Sądu Rejonowego w Pińczowie

Na zdjęciu: siedziba Sądu Rejonowego w Pińczowie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 32-letniemu Przemysławowi M. Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie u swojej żony ciężkich obrażeń ciała skutkujących śmiercią. Do zdarzenia doszło w czwartek na terenie szpitala w Pińczowie.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że zebrany dotychczas materiał dowodowy pozwolił na ustalenie, że Przemysław M. zaatakował swoją 36-letnią żonę w miejscu jej pracy. W trakcie rozmowy uderzył kobietę w głowę. Pokrzywdzona doznała wówczas ciężkich obrażeń czaszki, w następstwie których, pomimo udzielenia specjalistycznej pomocy medycznej, zmarła. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Jeszcze tego samego dnia wieczorem Przemysław M. został zatrzymany przez policjantów, aw sobotę rano funkcjonariusze doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Pińczowie, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył też wyjaśnienia.

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Pińczowie wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na 3 miesiące. Sąd uwzględnił wniosek w całości. W sprawie nadal kompletowany będzie będzie materiał dowodowy.

Podobne wiadomości
Reklama