Pociągi pojadą inaczej. Dobra wiadomość dla podróżujących linią nr 8 [ROZKŁADY]

Data publikacji: 18.08.2020 18:38
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

W niedzielę, 30 sierpnia, zmieni się rozkład jazdy na kolei. Jest to spowodowane m.in. postępami prac na linii nr 8.

Jak informuje Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK, według nowego rozkładu, między Czachówkiem a Warką, czyli na jednym z odcinków trasy Radom - Warszawa pociągi pojadą już po dwóch torach. Pozwoli to na większą przepustowość na trasie. Na pasażerów będą czekać też przebudowane perony m.in. na przystankach Michalczew, Krężel, Sułkowice.

Jak dodaje, modernizacja linii Warszawa - Radom zapewni wygodniejsze, bezpieczniejsze i szybsze podróże. Pasażerowie skorzystają z wygodnych stacji i przystanków, dostosowanych do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

- Po zakończeniu wszystkich prac i uzyskaniu niezbędnych zgód administracyjnych najszybsze pociągi pasażerskie z Warszawy do Radomia pojadą z prędkością 160 km/h, a towarowe - 120 km/h. Dzięki temu skróci się czas podróży ze stolicy do Radomia - podkreśla.

Wartość przebudowy odcinków Czachówek - Warka i Warka - Radom to ponad 645 mln zł. Zakończenie prac na tej pierwszej części przewidywane jest na czwarty kwartał tego roku, a pomiędzy Warką i Radomiem na drugą połowę 2021 roku.

NOWE ROZKŁADY JAZDY:

KIELCE

JĘDRZEJÓW

SANDOMIERZ

SKARŻYSKO-KAMIENNA

STARACHOWICE

WŁOSZCZOWA

WŁOSZCZOWA PÓŁNOC

Reklama